Kuusalu ja Jõelähtme regilaulupeo repertuaar on valitud

1234

30. mail Kuusalu staadionil toimuv laulu- ja tantsupidu on pühendatud VELJO TORMISE 85. sünnipäevale.

Kuusalu ja Jõelähtme valla esimene ühine laulu- ja tantsupidu oli 2012. aasta suvel Jägala joa peo­platsil. 2015. aastal korraldab kahe valla  ühise  peo „Regilaul  ja  karu­äke“ Kuusalu vald. Pidu tuleb Kuusalu kooli juures staadionil ja selle kõrval männikus.
Peo üldjuht on selgi korral Karin Soosalu, kes on seotud mõlema vallaga. Ta on pärit Jõelähtme vallast, töötab Neeme kooli direktorina, õppinud on Kuusalu keskkoolis, elab Kuusalus ja on aastaid juhendanud Kolga segarahvatantsurühma.
Ka Kuusalu valla aukodanik Veljo Tormis, kelle juubelile on regilaulupidu pühendatud, on seotud  mõlema  vallaga  –  ta  lapsepõlvekodu  on  Kuusalu  vallas, kuid  maakodu  jääb  Jõelähtme valda.
Peakorraldajad on ehk peorege veavad Kuusalu vallavalitsus ja Veljo Tormise Kultuuriselts. Produtsent  ja  projektijuht  on  Kuusalu   Spordikeskuse   juhataja   Kadri  Idavain.  Üldjuhi  abilised  on dirigendid Taavi Esko ja Ott Kask  ning  kunstnik  Anu  Karjatse.
Karin Soosalu rääkis, et on repertuaari kokku pannud, see on kinnitatud ning laulukoorid ja tantsurühmad juba harjutavad: „Idee on näidata peol, et muistsete eestlaste laulud ja tantsud on hästi ajale vastu pidanud ja olnud hea allikas praegustele laulude ja tantsude loojatele. enne kõike on neist regilauludest inspiratsiooni saanud härra Tormis ise. Külalisena osaleb Kadri Voorand koos ansambliga Estonian Voices. Kadri Voorand teeb meie peo jaoks ka eraldi regilaulu, mis tuleb seal esiettekandele.  Repertuaaris  on  suur  osa Veljo Tormise lauludel, aga ka Pärt Uusbergil, kes on saanud Veljo Tormise nimelise stipendiumi.“
Ta lisas, et ka tantsude osas on Kuusalu ja Jõelähtme vallal palju ühist – vanad tantsud on üles kirjutatud Kolga rannast. Kolga rand algas Jõelähtme alt. Seega on kultuurilooline taust kahel vallal ühesugune.
Peol „Regilaul ja karuäke“ osalevad mõlema valla koolide laulukoorid ja tantsurühmad ning täiskasvanute kollektiivid. Kokku tuleb esinejaid üle 600.
Peokoht hakkab olema Kuusalu staadion männikupoolses küljes. Männikusse tulevad töötoad, need hakkavad tööle kella 13 ajal, kui esinejad alustavad peaprooviga. Töötubasid ton lubanud teha Kuusalu ja Jõelähtme valla käsitöötalud ja käsitöölised. RMK teeb loodusteemalise pillimeisterdamise õpitoa. Oma kohvikud avavad Kuusalu ja Jõelähtme noortekeskused. Toitlustajaid on veel mitmeid. Korraldajad loodavad, et inimesed tulevad kogu perega ja veedavad mõnusa päeva.
Lava ehitatakse staadioni äärde, publiku kohad tulevad männiku nõlvale ja jooksurajale. Õhtul esineb sealsamas kontserdiga ansambel Metsatöll. Kontsert on piletitega. Lava on kavandanud Veljo Tormise Kultuuriseltsi juhatuse liige, arhitekt Aleksander Skolimowski.

Eelmine artikkelValla rendileping Kolga valitsejamaja kasutamiseks
Järgmine artikkelSport