Ökokratt tiivustab koolinoori ja tudengeid müra uurima

660

MTÜ Ökokratt on välja kuulutanud müra uurimustööde konkursi. Sedakorda toimub konkurss teist korda. Konkursi eesmärk on teadvustada müra olemasolu, kahjulikku mõju tervisele ja loodusele ning selle ennetamise võimalusi.

Uurimustöö tuleb esitada hiljemalt 1. oktoobriks 2011. Parimad tööd selgitatakse välja 30. oktoobriks 2011.

Võitjaid autasustatakse stipendiumifondiga. Esemeliste auhindadega premeerib OÜ Coomor Kaubandus uurimistöid,  mis käsitlevad kõrva­klappe ja nende poolt tekitavat müra kui ka müra vähendamist. Lisaks premeeritakse kolme konkursi parimat, Sennheiseri elektrooniliselt müra summutavate kõrvaklappidega.

Konkursil võivad osaleda nii koolinoored kui ka tudengid. Parimad tööd kannavad autorid  ette novembris toimuval konverentsil.

Konkursile oodatakse uurimustöid, kus noored kirjutaksid oma kokkupuudetest häiriva müraga, enda kogemustest müra vastu võitlemisel või hoopis müra kannatamisel, müra mõjust suutlikkusele ja sooritusvõimele. Näiteks kas  ja milline müra on seda kasvatanud või kahandanud.

Täpsemat infot konkursitingimuste kohta MTÜ Ökokratt veebilehelt www.oko­kratt.ee.

Eelmisel aastal toimunud konkursile laekus 11 tööd, kus käsitleti müra kooliruumides, kaubandustegevusest tekkivat müra, liiklusmüra mõõdeti tänavatel ja lennujaamas ning käsitleti kuulmistaseme languse dünaamikat koolis.

MTÜ Ökokratt  loodi 11 aastat tagasi Eestimaa elanike, eelkõige noorte loodusteadlikkuse tõstmiseks ja säästva eluviisi propageerimiseks.

Lisainfo: MTÜ Ökokratt, tel 513 2149.

Eelmine artikkelKuulo Vahteri graafika Anija valla kultuurikeskuses
Järgmine artikkelKäivitub Kuusalu, Kiiu, Kolga alevike 5,6 miljonit eurot maksev ÜVK projekt