Nordic Houses laiendab tegevust

957

Nordic Houses OÜl ontootmisbaasid Kuusalu vallas Kosu külas ja Kolgas.

Kuusalu vallas on ligi 8 aastat tegutsenud OÜ Nordic Houses tsehhid, kus toodetakse puitkarkassmajade detaile. Toodang läheb täies ulatuses ekspordiks.

OÜ Nordic Houses ja MTÜ Eesti Puitmajaliit juhatuse esimees Argo Saul ütles, et ettevõtte koduturg on Norra, sinna on praeguseks tarnitud üle 800 puitkarkassmaja, nii elu- kui vabaajamaju. Kuna firma on sisenemas Rootsi, Saksamaa ja Prantsusmaa turgudele, otsitakse juurde spetsialiste.

Argo Saul: „Ka puitmaja­tootmise sektoris olid paar viimast aastat keerulisemad. Olen varemgi öelnud, et 2009. aasta oli meie ettevõttel püsimajäämise aasta, 2010 kohanesime ümber ning 2011 peaks tulema kosumine. Eelmisel aastal tõusis käive 20 protsenti, tänavu prognoosime kasvu 30-40 protsenti.
Soovime ehitusbuumiaegset mahtu ületada.“

Toodang turustatakse kohalike edasimüüjate kaudu. Kuna ollakse end Norras tõestanud, võeti ülesandeks hakata turgu laiendama Euroopa lõunapoolsematele aladele.

„Norras on meie toodangu turustamisperiood maist novembrini,“ selgitab Argo Saul. „Oleme enda tutvustamiseks teistes riikides teinud tõsist tööd ja sisenemas kliimavööndisse, kus ehitatakse puitkarkassmaju aastaringselt. Sedasi saame tagada oma töötajatele rakendust kogu aasta vältel.“

Müügikontor paikneb Tallinnas Kadriorus. Kuusalu vallas Kosu külas ja Kolgas on ettevõttel töötajaid kokku 30, mõlemal pool 15.

„Tore oleks firmasse tööle saada kohalikke inimesi,“ sõnab OÜ Nordic Houses juhatuse esimees.

Eelmine artikkelLöödi meest
Järgmine artikkelArukülas uputab ka sel kevadel