Kuusalu Grossi toidupoe laienduse planeering on valmis

5153
Kuusallu laiendatava Grossi Toidupoe eskiislahendus. Peasissekäik tuleb Kuusalu tee äärde praeguse apteegi vastu.

OLEG GROSSI sõnul võib ehitus alata 2015. aasta lõpus või 2016 alguses.

Firma OG Elektra tellimusel on valminud Kuusalu alevikus asuvate Kuusalu tee 8 ja Mäe 1 kinnistute ühine detailplaneering, millega kavandatakse senisele Grossi Toidupoele juurdeehitus – rajatakse suur toidukauplus koos taaravastuvõtu ja uue parklaga. Kuusalu vallavalitsus paneb detailplaneeringu uue aasta alguses avalikule väljapanekule.
OG Elektra rajas Kuusallu toidupoe juunis 2004. aastal endise ehitusmaterjalide kaupluse ruumidesse. Ettevõtte omanduses on nüüd ka kõrvalasuv Kuusalu tee 8 kinnistu, mille Kuusalu vallavalitsus müüs enampakkumisel. Kinnistul asub tühjaksjäänud puithoone, kus varem on olnud ambulatoorium ja politseijaoskond, viimati oli seal Kuusalu Almakeskus. Vana   maja   on   kavas   lammutada. Koos detailplaneeringuga on valminud ka uue poe eskiislahendus.
Suurema kaupluse ehitusalune pind hakkab olema 1300 ruutmeetrit: senise poe pindala on 540 m2, sellele lisatakse 230ruutmeetrine laiendus Mäe 1 kinnistul ja 530ruutmeetrine laiendus Kuusalu tee 8 kinnistul. Kuusalu vallaarhitekt Tiina Skolimowski kommenteeris, et piltlikult öeldes hakkab uue poe sissekäik ja kirikupoolne külg asuma praeguse Kuusalu tee 8 maja keskkohas.
Mäe 1 ja Kuusalu tee 8 kinnistutel on III, IV ja V väärtusklassi puid, neist 11 võetakse seoses ehitusega maha, asemele on planeeringu järgi kavas istutada Mäe 1 põhjapoolsesse osasse 5 okaspuud.
Kõrvaloleva Kuusalu tee 10 kinnistu idapoolsele piirile rajatakse 1,8 meetri kõrgune piirdeaed, kogupikkusega 24 meetrit. Kaubalaadimine jääb Mäe tänavalt. Ostjate autode parkla tuleb uue peasissepääsu kõrvale Kuusalu tee äärde, see mahutab 30 sõiduautot. Praegune taaramaja paigaldatakse Kuusalu tee 8 ulatuva laienduse loodepoolsesse nurka.
OG Elektra omanik ja juht Oleg Gross ütles Sõnumitoojale, et oma toidupoe Kuusallu rajamine on end aastatega õigustanud, rahvas on ostuvõimeline, eriti suvekuudel. Kuna ka kogu inventar tuleb uus, läheb Grossi Toidupoe suuremaks ehitamine prognoositavalt maksma 800 000-900 000 eurot.
„Uues kaupluses laiendame toidu- ja ka tööstuskauba sortimenti. Kohalik rahvas kindlasti võidab sellest, sest hinnakonkurents teiste poodidega kasvab. Rendipindu hoonesse ei kavanda, kui,  siis  ainult  apteegile,“  lausus ta.
OG Elektra juht tõdes, et Kuusalus on nende toidukaupluse laiendamise vajadus olnud pikka aega, seni ei olnud juurdeehituseks maad. Detailplaneering algatati märtsis 2013, menetlemine on kestnud arvatust kauem. Asjaajamist pikendas see, et vahepeal lisandus idee rajada uue parkla juurde tankla, planeeringut muudeti, kuid ümberkaudsete elanike vastuseisu tõttu sellest plaanist loobuti.
Oleg Gross rääkis, et aastatega on muutunud detailplaneeringute menetlemine järjest keerulisemaks, kuna demokraatlikus ühiskonnas on kõigil õigus kaasa rääkida: „Eriti keeruline oli kaupluse detailplaneeringu menetlemine näiteks Suure-Jaanis, kus lõpuks tuligi meil vallapoolse blokeerimise tõttu poe rajamise ideest loobuda. Varasemalt olid Suure-Jaani elanikud saatnud meile allkirjastatud toetuskirja kaupluse rajamiseks. Müüsime oma kinnistu ära, nüüd on seal ainult Konsum.“
Aastal 2015 on tema sõnul ettevõttel kindlalt plaanis kahe suure Grossi Toidupoe ehitus – Lasnamäele ja Ahtmesse.

Eelmine artikkelNordic Houses alustas Norras puidust korrusmajade ehitust
Järgmine artikkelRaasiku külavanemate ümarlaud: naabrivalve tuleks ellu äratada