Noor akrobaat TRIIN ELIZABETH VAHTRA toob Anija valda medaleid

3713
TRIIN ELIZABETH VAHTRA tuli oktoobris sportakrobaatikas Tallinna meistriks.

TRIIN ELIZABETH VAHTRA on mitmekordne Tallinna meister.

Alavere põhikooli 4. klassi õpilane Triin Elizabeth Vahtra võtab viis korda nädalas ette sõidu Tallinna, et tegeleda oma meelishobiga – sportakrobaatikaga. Tubli töö on andnud tulemusi ja paaril viimasel aastal on ta saavutanud Tallinna meistrivõistlustel sportakrobaatikas esikoha. Möödunud aastal tuli esikoht individuaalkavaga lasteklassi arvestuses ning selle aasta sügisel tütarlaste paariskavade võistlusel laste A klassis. Individuaalkava noorteklassis tõi seekord väärika teise koha.

Tüdruk jutustab, et akrobaatika juures paelub teda kõik: „Meeldivad trikid, mis me teeme, ja esinemised. Mõnikord tuleb tüdimus peale, aga see läheb üle. Trennis on sõbrad ka.“

Triin Elizabeth Vahtra hakkas akrobaatikat harrastama viieaastaselt. Tema ise seda aega enam hästi ei mäleta, kuid ema Kristiina Valperi sõnul viis ta lapse treenima seetõttu, et tüdruk hakkas telekas nähtud trikke järele proovima: „Kartsin, et ta võib endale sedasi viga teha ja parem viin ta trenni, kus õpib neid harjutusi tegema.“

Kuna treeningud toimusid Viimsis, kuhu oli pikk sõit, siis jäi trennides käimine paariks aastaks ära. Kui oli jõudnud 1. klassi ning õde läks Kehras karatetrenni, palus Triin Elizabeth Vahtra, et temagi tohiks oma hobi juurde naasta.

Sellest ajast alates on ta tegelenud Tallinnas Koplis MTÜ Eksperimentaalse Liikumise Keskus treeningrühmas Omatsirkus akrobaatikaga ning teisest klassist alates kuulunud  võistlusrühma. Enne võistlusi tehakse trenni lausa kuus korda nädalas. Treener on Heidi Kann.
Tüdruk tunnistab, et mõnikord on ta pärast koolipäeva ka väsinud ja siis on trennis raske: „Treener lubab puhkepause teha. Võistlustel käiakse 3-4 korda aastas, igal hooajal. On ka esinemisi ning iga paari aasta tagant lavastatakse uus etendus, mida esitatakse tavaliselt detsembris.“

Tüdrukule meeldib akrobaatika nii väga, et on selle nimel olnud valmis mõnigi kord loobuma klassiõhtutest ja teistest üritustest. Varem mängis ta ka klaverit, kuid sel aastal tundide ajad ei sobinud, tuli teha paus. Ema loodab, et tulevikus õnnestub tütrel ka klaverimänguga edasi tegeleda.

Akrobaatika kohta räägib Triin Elizabeth Vahtra, et see seisneb peamiselt akrobaatilistes sooritustes – hüpped, saltod ja muu selline, lisaks tehakse  tsirkusetrikke. Tema lemmik­trikk on „leivakas“, mida tehakse paariskavas, kus üks akrobaat on õhus, toetudes teise kätele ja jalgadele. Tüdruk kirjeldab ka kava, kus esienejad ronivad mööda venivat kangast lae alla ning õhus rippudes teevad trikke. Ta tunnistab, et alguses kartis, kuid nüüdseks on hirm  ammu üle läinud. Ema lisab, et temal on vaadates küll hirm nahas.

Lisaks trennidele teeb tüdruk harjutusi ka kodus. Kristiina Valper: „Ta liigubki kodus rohkem hundirataste ja saltodega. Teised emad ütlevad sama, see ongi akrobaatidega nii.“

Akrobaatikas jagatakse rühmad vanuse ja oskuste järgi. Kui individuaalarvestuses võistleb Alavare tüdruk juba noorteklassis, siis paariskavas lasteklassis. Kavad teevad enamjaolt valmis koreograafiaõpetajad, kuid õpilased saavad ka ise üht-teist lisada. Vanemad õpilased osalevad oma kavade loomise protsessis juba rohkem.

Järgmine võistlus ootab Triin Elizabeth Vahtrat ees talvel. Vahepeal on esinemised. Talle meeldib sport. Lemmiktund koolis on kehaline kasvatus.

Eelmine artikkelKuusalu valla ujumise meistrivõistlustel rekordarv osalejaid
Järgmine artikkelRaasiku vallas asutati heategevuslik Lions-klubi