III Leader-vooru esitati Kuusalu vallast 12 taotlust

714

Raha sai küsida seltsielu ja rahvusvaheliseks koostöö arendamiseks.

Kolmapäeval, 30. septembril kell 17 lõppes MTÜ Arenduskoda Leader tegevusgrupi projektitaotluste vastuvõtt kolmandasse vooru. Seekord sai taotleda toetusraha meetmest 1.2 – seltsitegevuse, spordi ja kultuuripärandi väärtustamine omaalgatusliku tegevuse kaudu ning 2.3. – siseriikliku ja rahvusvahelise koostöö arendamine.

Arenduskoja tegevjuht Hei­ki Vuntus ütles, et mõlemast meetmest küsitakse ligi poole rohkem raha, kui on jagada. Kokku laekus 42 taotlust 2 412 719 krooni ulatuses. Komisjonid panevad projektid pingeritta 21. ja 22. oktoobril, MTÜ juhatus peaks kinnitama need 29. oktoobril.

Meetmest 1.2 jagatakse selles voorus 659 564 krooni. Taotlusi esitati 33 kogusummas 1 177 256, seega jääb taotlusi rahuldamata vähemalt 517 962 krooni ulatuses.

Meetmest 2.3 jaotatakse 657 412 krooni. Taotlusi on 9, kokku küsitakse 1 285 462 krooni. Puudu jääb vähemalt 628 050 krooni.

Kõige rohkem taotlusi esitati meetmesse 1.2 Kuusalu vallast – kokku 10, taotluste kogusumma on 433 264 krooni. Loksa linnast küsitakse selle meetme raames toetust ühele projektile, mille maksumus on 41 904 krooni.

Meetmest 2.3 taotletakse toetusraha Kuusalu vallast kahele projektile, nende maksumus kokku on 262 287 krooni. Loksa linnast sellesse meetmesse projekte ei esitatud.

Esmakordselt kehtis nõue, et projektide esitajad pidid käima eelnevalt Arenduskoja projektikoolitustel või omavalitsuse Leader-nõustaja jutul. Ka sooviti, et rahataotlused viidaks Tapale Arenduskoja kontorisse kohale isiklikult.

Kõik nii ei teinud ning Heiki Vuntus ennustas, et seda kergem on hindajatel teha valik – kes nõu ei küsinud ja ise kohal ei käinud, on koostanud projekti vigadega või poolikult ega saanud teha ka viimaseid parandusi. Ehkki ühtki projekti tagasi ei lükatud, võetakse hindamisel puudusi arvesse, arvas ta.

„Sõel on tihe ja hindamiskomisjonidel ees tõsine töö. Projekte on palju, jaotatavat raha vähe. Miks poputada neid, kes on koostanud vigase projekti, kui teised on näinud vaeva ja kirjutanud korralikult. Eelistame kindlasti ka neid taotlusi, kus tegevus läheb käima kiiresti. Pigem jätame kõrvale projektid, mis on koostatud tuleva suve ettevõtmisteks, jaanuaris-veebruaris kuulutame välja uued taotlusvoorud ja neile saab raha eraldada sealt,” rääkis Arenduskoja juht.

Eelmine artikkelMiks Anija vallas salatsetakse?
Järgmine artikkelKolga õpetaja TERJE VARUL sai presidendi preemia