Muusikaõpilaste tulemused regiooni konkurssidel

1581

Loode-Eesti muusikakoolide konkurssidel saavutasid auhinnalisi kohti ka Kehra, Aruküla, Kuusalu ja Loksa muusikaerialade õpilased.

Loode-Eesti regiooni kuuluvad Harjumaa, Raplamaa, Läänemaa ja Hiiumaa muusikakoolid. Veebruaris-märtsis toimusid regiooni puhkpilli- ja klaveriõpilaste konkursid, selgus, kes pääseb edasi lindivooru. Lindivoorus kuulatakse õpilaste mängu anonüümselt ning selle põhjal valitakse, kes pääsevad edasi märtsi lõpus toimuvale vabariiklikule konkursile.

Vaskpuhkpillid
Kuni 11-aastaste trompetiõpilaste konkursil sai 3. koha Danylo Kolodchenko ning 12-13-aastaste trompetimängijate hulgas teise koha Kyrylo Kolodchenko. Noormehed õpivad Kehra kunstidekoolis, nende õpetaja on Andrei Sedler. Mõlemad pääsesid edasi lindivooru.

14-15-aastaste trompetimängijate seas sai 3. koha Samuel Jalakas Kuusalu muusikakoolist. Tema õpetaja on Ott Kask.

12-13-aastaste metsasarve mängijate seas tagas Jürnas Rähni Aruküla huvialakeskusest Pääsulind teise kohaga edasipääsu lindivooru. Tema õpetaja on Joel Ots.

Üle 16-aastaste trombooni, eufooniumi ja tuuba eriala õpilaste seas sai esikoha Sergei Kapitan tuubal ning teise koha trombooniõpilane Pavel Kapitan Kehra kunstidekoolist. Nende õpetaja on Andrei Sedler Mõlemad noormehed pääsesid edasi lindivooru.

Puupuhkpillid
Kuni 10-aastaste plokk­flöödimängijate hulgas võistlesid ka Anita Jakobson ja Zoja Štšukina Loksa muusikakoolist (õpetaja Erika Kasetalu) ning Tanel Truus Kuusalu muusikakoolist (õpetaja Erika Kasetalu, kontsertmeister Ene Zink).

13-14-aastaste plokkflöödiõpilaste hulgas sai 3. koha Erika Kasetalu õpilane Kristin Parve Kuusalu muusikakoolist.

Kuni 11-aastaste flöödiõpilaste seas sai 2. koha Alexandra Saarniit ja 3. koha Elizabeth Daniela Koitla Aruküla Pääsulinnust. Mõlema õpetaja Natalia Kostrõkina. Samas vanuserühmas võistlesid ka Annemari Aaman Kuusalu muusikakoolist (õpetaja Anne Jalakas) ja Mariette Gavriljuk Kehra kunstidekoolist (õpetaja Eda Jürisoo).

14-15-aastaste klarnetiõpilaste seas võitis esikoha Andres Gavriljuk Kehra kunstidekoolist (õpetaja Artjom Roditšenko).

Kuni 11-aastastest saksofonimängijatest sai 3. koha Hardi Möller Kuusalu muusikakoolist (õpetaja Jüri Takjas, kontsertmeister Anu Diener).

Lindivooru pääsesid kõigil pillidel 1.-3. koha saanud pilliõpilased.

Klaver
Kuni 10-aastaste vanuserühmas jagasid esikohta Angelina Rudko Kehra kunstidekoolist (õpetaja Lilia Semjonova) ja Epp Paalberg Loksa muusikakoolist (õpetaja Diana Gromova). Mõlemad pääsesid edasi lindivooru. Kiituskirja hea esituse eest sai Loksa muusikakooli õpilane Maarja Moks. Konkursil osalesid ka Maria Aduškina (mõlema õpetaja Diana Gromova) Loksa muusikakoolist ja Eliisabet Velpler Kuusalu muusikakoolist (õpetaja Anna Lvova).

12-13-aastaste hulgas pälvi esikoha Katariina Ilves Loksa muusikakoolist (õpetaja Diana Gromova), kes pääses ka lindivooru ning kolmanda koha Saale Kaubi Aruküla Pääsulinnust (õpetaja Jekaterina Rostovtseva).

14-15-aastaste õpilaste seas saavutas 3. koha Kuusalu muusikakooli õpilane Kaari Luik (õpetaja Anna Lvova), kes pääses edasi ka lindivooru.

Kaks regiooni konkurssi on veel ees – 4. aprillil võistlevad kandle ning 18. aprillil keelpillide õpilased.

Eelmine artikkelKallaletung mehele
Järgmine artikkelKuusalu vanasse kooli represseeritute pansionaat