Muusikaõpetaja ÜLLE RAUD tähistas juubeliaastat kontserdiga Tallinnas

4422

Anija valla aukodanik sai kultuuriministrilt tänukirja.

Anija valla elanik, aukodanik ja plaatpillistuudio Xilofono asutaja Ülle Raud tähistab käesoleva aasta juunis 70. eluaasta täitumist.

Möödunud laupäeval oli Tallinnas Rootsi-Mihkli kirikus tema juubelikontsert „Elu täis muusikat“, kus esinesid ta oma lapsed ja lapselapsed ning endised ja praegused õpilased. Kontserti oli saabunud kuulama ja juubilari õnnitlema üle 100  inimese, kirikusaal oli täis.

Ülle Raud rõõmustas, et kohale olid tulnud sõbrad ja tuttavad üle kogu Eesti, Võrumaani välja: „Varasemaid juubeleid ei ole ma kontserdiga tähistanud. Seekord avanes selleks võimalus. Mul on hea meel, et paljud vanad tuttavad tulid kohale ilma kutseteta, et mind õnnitleda.“

Algselt tunniajasena kavandatud kontsert kujunes peaaegu poole pikemaks, sest lauljaid-muusikuid astus üles terve plejaad. Vaimukaid vahetekste luges Kehra Kunstidekooli kunagine puhkpilli­õpetaja Kalev Saar, kes praegu tegutseb õpetajana Vändra muusikakoolis.
Kontserdil esinesid Ülle Raua plaatpilliansambli Xilofono erinevad vanuserühmad ja Meero Muusiku ansamblid. Viimaste juhendaja Anu Lõhmus laulis kunagi Ülle Raua asutatud noorteansamblis Kurekell.

Ülle Raud kiitis ansamblit ja selle juhendajat: „Nad laulavad väga puhtalt. Pole kuulda ühtegi vale nooti, mis kõrva kriibiks, ja see, kui hea side Anul oma õpilastega on, avaldab muljet.“

Ülle Raua peres on kõik muusikainimesed. Mõlemad tütred tegelesid laulmisega. Praegu on tütar Kristel Aer organist ning töötab Georg Otsa nimelises muusikakoolis. Lapselapsed,  10aastane Krete, 14aastane Kirke ja 17aastane Kertu, laulavad samuti Meero Muusikus ning mängivad igaüks eri pilli – noorim flööti, keskmine viiulit ning vanim klaverit. Kõik astusid üles ka vanaema juubelikontserdil kooris lauldes ja pillidel musitseerides.

Juubilar kiitis, et kontsert oli väga ilus. Kultuuriminister Urve Tiidus edastas talle tänukirja pikaajalise kultuurilise tegevuse arendamise eest ja tähtsa sünnipäeva puhul. Anija vallavalitsuse esindajad Arvi Karotam ja Marge Raja kinkisid Ülle Rauale kunstnik Ave Nahkuri kätetööna valminud Meie Küla Eide kohvikannusoojendaja kirjaga „Meie Ülle“.  Õnnitlejaid oli palju. Ehkki on tema juubeliaasta, ütleb Ülle Raud, et ei tunne end kaugeltki 70aastasena.

20 aastat Lookülas

Ülle Raud on põline Anija valla elanik. Tema vanaisa Johannes Kallang oli sõjaeelses Eesti Vabariigis Anija vallavanem.

Ülle Raua vanemad osalesid aktiivselt seltsitegevuses ning laulsid  kooris. Muusikalembeses peres kasvanud Ülle Rauast sai pärast ülikooli lõpetamist muusikaõpetaja, kes on täiendanud end Austrias ja Soomes.

1977. aastal asutas ta noorteansambli Kurekell, mis tegutses 2009. aastani. 1994. aastal kolis ta Lookülla ning asus tööle Kehra Kunstidekoolis, kus kolm aastat hiljem asutas plaatpilliansambli Xilofono. Ansambel on osalenud edukalt konkurssidel välismaal – Soomes, Slovakkias, Venemaal, Prantsusmaal, Leedus.

2008. aastal sai Ülle Raud Anija valla aukodanikuks. 2012. aastal anti talle Harju maakonna teenetemärk, Anija Lions-Klubi valis ta Anija valla aasta inimeseks 2013.

Eelmine artikkelKuusalu koolile TV 10 Olümpiastardi Harju finaali 2. koht
Järgmine artikkelArukülas avati endise vallavanema TOIVO VEENRE mälestuspink