MTÜ Minu Eesti Noored sai mitu projektitoetust

857

Toetus tuli nii KOPist kui Euroopa Noored programmist.
Raasiku valla noorteliikumine MTÜ Minu Eesti Noored (MEN) sai Euroopa Noored selle aasta teisest taotlusvoorust 5550 eurot projektiks „Noortealgatus ühendab Eestit“. Jätkatakse eelmisel aastal alguse saanud projekti, kus MEN püüdis teha koostööd ja kaasata ühistegevusse Ida-Harju teisi noori. Uus projekt on aga üle-eestiline ning lisaks lähivaldadele on kavas ühendada ka teiste maakondade noori.

MENi liige Henri Reeder rääkis, et MEN käis juba külas Rõuge noorteklubil ning kuulati nende kogemusi ja arutati koostöövõimalusi: „Olime vaimustuses, sest nende klubi on tegutsenud 16 aastat. Kui Ida-Harjus oleme meie pigem ise õpetajad ja teerajajad, siis nendelt on meil endal palju õppida. Tegu on väga tugeva noorteaktiiviga, mis korraldab näiteks Rõuge paadirallit. Kuigi nad on teises Eestimaa otsas, saame arendada nendega sidemeid ja ühistegevust nagu nad oleks meie sõprusvald.“

Ta lisas, et edaspidi on projekti raames kavas luua kontakte siiski rohkem lähimaakondade noortega.

Kohaliku Omaalgatuse Programmist (KOP) sai MEN 200 eurot Ida-Harju piirkonna tüdrukute ja noorte naiste ettevõtlusesse suunamise ning ettevõtlike ideede äriprojektideks kujundamise õpiringideks. Tegu on ühisprojektiga, mida viiakse läbi koostöös noorteseminare korraldava  ettevõttega  OÜga  Valev­berg. Ettevõttel on MENiga koostöökogemus möödunud aastast, kui selle liige Valev Mägi tegi Arukülas ettevõtluspäeva. Kavas on teha viis seminari erinevate naisettevõtjate firmades, kuhu kutsutakse rääkima neli külalist. Õpiringid algavad detsembris.

„Projekt on oluline, sest noori naisi on Eesti ettevõtluses väga vähe ja soovime seda viga parandada.  Õpiringides  arutletakse   naisi   ja   ettevõtlust   puudutavate probleemide üle,“ selgitas projekti üks autor Maari Põim.

Eelmine artikkelGaraažis süttis külmkapp
Järgmine artikkelSuvitajad jätavad Valklas-Salmistul randa kärutäite viisi prügi