LEO SIEMANN tahab viia koduvalla leiutaja Soome messile

1488
Viitasaari aastanäituse esindaja Baltimaades LEO SIEMANN Kuusalu vallast: „Julgustan osalema, sest selliselt näituselt võib leida investori ja alguse saada edukas ettevõte.“

Soomes Viitasaari linnas tuleb septembris järjekordne leiutajate aastanäitus.

Kuusalu valla elanik Leo Siemann, kes on leiutajate nõustaja, Eesti Leiutajate Liidu juhatuse liige, teeb leiutajate kodulehtesid eestileiutaja.net ja estinventor.com, on nüüd ka Soomes Viitasaari linnas toimuva leiutajate aastanäituse kontaktisik Baltimaades. Viitasaari näitusel osalevad Põhjamaade ja Poola leiutajad, juurde tahetakse kutsuda külalisi Eestist, Lätist ning Leedust.

Näitus korraldatakse Viitasaaris kord aastas ja on kohtumispaik leiutajatele, innovaatilistele ettevõtetele ning investoritele.

Leo Siemann osales seal mullu sügisel korraldajate kutsel, kes leidsid ta internetist kodulehe kaudu. Kaasa kutsus Ajujahi 2012 võitja Raino Sinisalu, radoonifiltri leiutanud doktor Rein Kochi  ja Hando Kruuvi, keda nimetab Tartu da Vinciks – sel mehel on üle 20 leiutise. Soomes eksponeeris Tartu leiutaja oma astelpajumarjade korjamise masinat ning on praeguseks saanud ka mitu tellimust.

Sel sügisel on leiutiste ja tehnoloogia aastanäitus 19.-21. septembrini. Baltimaadest oodatakse osalema 10-12 leiutajat või innovaatilise ettevõtte esindajat.

„Usun, et mõni leiutaja või innovaatiline firma on ka Kuusalu vallas. Küsimus on, kuivõrd tahavad nad enda leiutisi eksponeerida. Samas on kindel, et aastanäitusele toodud leiutisi ei publitseerita enne, kui on autorilt luba. Näitusel on nõustajad, koolitajad ja investorid, saab kontakte, on korralik meediakajastus,“ rääkis Leo Siemann.

Aastanäitusele võib minna leiutisega alates väikesest plastmassvidinast kuni tekstiilitoodete või kosmosetehnikani, lisas ta. Vanuseliselt on leiutajaid näitusel olnud samuti väga erinevaid alates koolinoortest kuni pensionärideni.

„See on väga huvitav koht, kus kokku saavad õpilased ja professorid, firmaomanikud ja töötud,“ sõnas ta. „Mida varem endast teada annate, seda parem, sest juba broneeritakse hotellikohti. Näituseboksi saavad väliskülalised tasuta, maksta tuleb sõidu ja majutuse eest. Viitasaari on Helsingist umbes 400 kilomeetri kaugusel.“

Juuni alguses esitles Leo Siemann Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogus Soome leiutajate ajakirja „KeksintöUutiset“ tänavust 2. numbrit, kus temast on tehtud kaanepilt ja avaldatud lugu.

Eelmine artikkelGaraažis süttis külmkapp
Järgmine artikkelSuvitajad jätavad Valklas-Salmistul randa kärutäite viisi prügi