MTÜ Salmistu Paadimees ei halda enam sadamat

1282

Kuusalu vallavolikogu lõpetas MTÜ Salmistu Paadimees palvel hoonestusõiguse lepingu.

MTÜ Salmistu Paadimees esitas 23. septembril Kuusalu vallavalitsusele taotluse lõpetada hoonestus­õiguse seadmise leping. Põhjendus oli, et MTÜ ei ole suutnud täita lepingu punktis 4 võetud kohustusi täita – investeerida Salmistu sadamasse 15 miljonit krooni ehk ligi miljon eurot. Leping sõlmiti 2009. aastal.
Vallavolikogu 30. septembri istungil oli päevakorras Kuusalu vallavalitsuse ja MTÜ Salmistu Paadimees vahel sõlmitud hoonestusõiguse lepingu lõpetamine. MTÜle Salmistu Paadimees tagastatakse slipitee ehitamiseks kasutatud 4 paneeli, kui renoveerimise käigus lammutatakse olemas­olev slipitee.
Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi kommenteeris, et tegu on rutaka sammuga: „Revisjonikomisjon tõstis üles küsimuse lepingu täitmisest ja arvas, et vallavalitsus võiks kaaluda lepingu lõpetamist. Vallavalitsus oleks võinud lepingu lõpetamise ka ise ära otsustada, aga notar soovis vallavolikogu arvamust.“
Vallavanem lisas, vallavalitsus valmistab ette taotlust, et saada Salmistu sadamasse investeerimiseks toetust fondidest, kuid raha eraldamist pole veel otsustatud: „Salmistu Paadimees oleks võinud tuleval suvel veel korraldada Salmistul parkimist, toitlustamist ja koristust.“
Värner Lootsmann lausus, et ei näe põhjust otsuse vastuvõtmiseks, sest kui lepingut pole, ei ole Salmistu Paadimehel võimalik sadamas teenuseid osutada.
Mait Kröönström küsis, kas Salmistu Paadimees on võlgnevused valla ees ära tasunud.
Vallavanem kinnitas, et kõik maksed on tasutud. Slipitee paneelid tagastatakse juhul, kui sadam läheb ümberehitusele, sest vallavalitsusel ei ole nendega midagi peale hakata.
Värner Lootsmanni küsimusele, kes hakkab Salmistu sadamat haldama ajani, kui vald teeb investeeringud, vastas vallavanem, et vastu kevadet tuleb kuulutada välja konkurss sadamale uue haldaja leidmiseks.
Hoonestusõiguse lõpetamise poolt oli 12 volikoguliiget, vastu oli üks ja erapooletuid 3.
Salmistu sadama slipitee rajas MTÜ Salmistu Paadimees 2013. aastal. MTÜ sai selleks KIKi keskkonnaprogrammi kalandusalaste arendusprojektide alamprogrammist toetust 4270 eurot.
Kuusalu vallavalitsus taotleb piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest Euroopa Liidu toetusraha Salmistu sadama renoveerimiseks. Eeldatavalt läheb renoveerimine maksma 1,7 miljonit eurot, valla omaosalus oleks 15 protsenti ehk 255 000 eurot.

Eelmine artikkelPOLITSEIKROONIKA
Järgmine artikkelRaasiku Joker viigistas liidriga, Kuusalu Rada tõusis koha võrra