MTÜ Anija Mõis ootab uusi liikmeid

1429

KAITI KARTUSOV, SA Anija Mõisa Haldus arendusjuht

Lisaks sihtasutusele Anija Mõisa Haldus tegutseb Anija mõisas ka MTÜ Anija Mõis. Viimasel ajal on MTÜ tegevus taas hoogu sisse saamas. Oleme saanud raha mitmetele projektidele, näiteks kohalikust omaalgatuse programmi abil tegime korda ja sisustasime mõisalapse mängutoa ja muuseum-klassiruumi ning ostsime kinosaali projektori ja ekraani. Ka augustis toimunud pärtlipäeva laat oli korraldatud koostöös MTÜga Anija Mõis ning selle ettevalmistusteks küsisime 400 eurot toetust kultuurkapitalilt.
Vastavalt põhikirjale taotleb MTÜ Anija Mõis külaelu, kultuuri ja hariduse järjepidevuse hoidmist, rahva ajaloomälu säilitamist ja tugevdamist ning tööd külanoortega. Oma tegutsemise vältel on organisatsioon seisnud Anija mõisa püsimise ja järjepideva arengu eest ning see eesmärk on peamine ka tulevikus. MTÜ on korraldanud mõisa heaks oksjoneid ja organiseerinud heakorratalguid.
Paraku on MTÜ liikmeskond püsinud aastaid muutumatuna, mistõttu on paljud liikmed jäänud passiivseks. Seetõttu soovin kutsuda üles kõiki kogukonna liikmeid, kes tunnevad, et nad soovivad Anija mõisa ja külaelu arengus kaasa lüüa, andke endast märku. Otsime ühingule uusi liikmeid ning ka aktiivset eestvedajat. SA Anija Mõisa Haldus näeb mittetulundusühingus suurt potensiaali ning tugevat koostööpartnerit, kellega arendada külaelu ning koos üritusi korraldada. Näiteks on Anija Mõisa Halduse poole mitmeid kordi pöördutud küsimusega, kas Anija mõisapargis toimub jaanituli. Oleme kahjuks viimastel aastatel pidanud sellest loobuma, kuna sihtasutuse eelarves ei ole jaanipeo korraldamiseks raha. Kui aga seda teha koostöös MTÜ Anija Mõis liikmetega, tuleks jaanipäeva tähistamine Anija mõisapargis kindlasti kõne alla. MTÜ-l on võimalik oma erinevate asjade elluviimiseks taotleda raha näiteks KOPist.

Eelmine artikkelANDRA KONGI: „Valkla Kodu tuleb koduseks teha.“
Järgmine artikkelKolga lasteaias sõimerühma remont