Mistra-Autex kinkis Raasiku rahvale pingi

2595
Mistra-Autexi juht PRIIT TAMM on Raasiku rahvale kingitud pingiga rahul ja loodab, et sellel sünnib palju häid mõtteid.

Pink avati neljapäeval, 15. septembril Raasiku tervisekeskuse ees.

Eelmise aasta lõpus, kui Raasiku ettevõte Mistra-Autex tähistas 30. aastapäeva, paluti sünnipäevakinkide asemel teha eriarvele annetusi. Nii koguti üle 4000 euro, millest osa kingiti Raasiku koolile, osa lasteaiale, rahvamajale, kirikule ning MTÜle Tuulekell.
„Aga üles jäi üks lubadus – kinkida midagi ka kogukonnale, kõigile, kes me siin elame ja oleme,“ ütles Mistra-Autexi juht Priit Tamm pingi avamisel.
Ta rääkis, et ettevõttes peeti nõu ja tuldi mõttele kinkida Raasiku rahvale pink paigas, kus kohalikud peaaegu iga päev käivad: „Siin on tervisekeskus, pood, postkontor, kõrval ka rahvamaja ja raamatukogu. Kui siin käime, tahaks vahel jalgu puhata, kuid seni pole olnud kohta.“
Priit Tamm märkis, et kui aastaid tagasi oli pink poe juures enamasti napsutajate meelispaik, siis tänapäeval võiks olla pigem koht, kus saadakse tuttavatega kokku, vesteldakse näiteks presidendivalimistest või kohalikest valimistest või lihtsalt kohalikust elust-olust.
Vahur Kersna telesaatega „Pink“ paralleele tõmmates arvas ettevõtte juht, et uut pinki võib võtta ka kui sümbolit selle kohta, kuidas üks kogukond – rahvas, kultuur, kirik, ettevõtlus ja omavalitsus – sõbralikult koos eksisteerivad.
Ka vallavanem Raivo Uukkivi sõnas, et pink on kui sümbol. Ta meenutas, et Raasiku vallas on see nüüd viies – esimene pandi kaks aastat tagasi esimese vallavanema Toivo Veenre auks, siis avati Pikaveres kolm pinki endiste direktorite mälestuseks.
„Mistra kingitud pingil võiksid istuda ka noored, kes teevad siin oma esimese musi ja võib-olla saab sellest alguse suurem titebuum,“ lausus vallavanem ja lisas – see tähendaks, et Raasiku aina kasvab ning keegi ei saa valda sundida kellegagi liituma.
Raivo Uukkivi tänas ettevõtet nii valla kui kogukonna nimel ilusa kingi eest ning soovis, et Mistra tegutseks aastakümneid ja -sadu ning jõuaks kinkida veel palju pinke.
Raasiku rahvamaja juhataja Helle Vaga tegi vallajuhtidele ettepaneku, et uue pingi juurde pandaks ka sinna sobiv prügikast.
Aruküla kultuurijuht Garina Toomingas, kes on aastaid korraldanud valla laste töö- ja puhkelaagrit, rääkis, et sel suvel tegid laagrilised puhtaks just Raasiku poe ümbruse – sama piirkonna, kus nüüd on Mistra kingitud pink. Ta lubas, et seda tehakse ka järgmistel aastatel.
„Võtame selle koha koos pingiga enda hoole alla,“ lubas ta.

Tekst muutub
Mistra-Autex tellis massiivse männipuidust pingi Lõuna-Eestist.
„Kui otsustasime kinkida Raasiku rahvale pingi, mõtlesime, et see ei saa olla tavaline pargipink, vaid selline, mida vaadates näed midagi erilist,“ ütles Priit Tamm Sõnumitoojale ning kinnitas, et talle see pink meeldib.
Avamisel oli pingi seljatagusel tekst: „See pink on kingitus Raasiku rahvale Mistra poolt 30. juubeliks 2016“. Ettevõtte sekretär Sirley Mägi teatas, et pingi seljatoe ­plaat vahetatakse ringi, kuna nemad tellisid teistsuguse teksti: „See pink on kingitus Raasiku rahvale Mistralt 30. sünnipäeva puhul. 2015“.
Soovisime panna just nimelt aastaarvu 2015, kuna siis oli meie juubel, põhjendas ta.
Priit Tamme sõnul nihutatakse pisut ka pingi asukohta ning see ei jää enam seljaga tee poole, nagu oli avamisel.
Kuidas on teised Mistra-Autexi sünnipäevakingist osa saanud – kool, lasteaed, kirik, rahvamaja ja Tuulekell – seda kasutanud, ei osanud ta öelda: „Püüame olla abiks, kuid ei taha ette kirjutada, kuidas peab kingiraha kasutama. Pakkusime igasuguseid ideid, kuid lõpliku otsuse teevad nad ise ning usun, et raha läks õigesse kohta.“
Ta tõi näiteks, et kool toetas kingiraha eest vähekindlustatud perede laste osalemist üritustel või pilliõpinguid, lasteaed kinkis kooliminejaile ranitsad.

Eelmine artikkelViljasaak on kehv, hinnad madalad
Järgmine artikkelRahvalt küsitakse – kas Anija või Kõrvemaa vald