Ebakorrektsetest postkastidest Ida-Harjus

2202

Omniva vaatas üle postkastid – selgus, et enim nõuetele mittevastavaid postkaste on Anija vallas.

Möödunud nädalal avaldas Eesti Post ehk Omniva postkastide kontrolli tulemused. Postkaste, mille omanikel tuleks need kiiremas korras välja vahetada, on Anija vallas 819, Raasiku vallas on ebakorrektseid postkaste 307, Kuusalu vallas 53 ning Loksa linnas 40. Üle Eesti on postkaste, millega Omniva rahul pole, 25 000.
Omniva kommunikatsiooni­praktikant Kaisa Pärna selgitas, millised postkastid vajaksid noorenduskuuri: „Kes pole veel mõelnud sellele, mis seisukorras on tema postkast, võiks sellele nüüd pilgu peale visata. Korrektne postkast on terve ning ilmastikukindel,  kaitstes sisu nii vihma kui tuule eest.”
Postkasti ava minimaalsed mõõtemd peavad olema 3 korda 23 sentimeetrit.
Kaisa Pärna rõhutas, et tähelepanuta ei tohi jätta ka postkasti asukohta, märgistust ja turvalisust, mille tagab postkasti lukustamine: „Kui omanik leiab, et tema postkast ei vasta nendele tingimustele, on aeg kaaluda kasti väljavahetamist.”
Ta sõnas, et kõige parem on soetada uus postkast lähimast postkontorist, suve lõpuni saab neid sealt soodushinnaga: „Postkontori teenindajad oskavad ostjat vajadusel valiku tegemisel aidata.”
Kui uus postkast muretsetud, tuleks see paigaldada kodu piirava aia külge või tänavapoolse välis­ukse lähedusse: „Tuleks seada end kirjakandja olukorda ning veenduda, kas postkast asub nähtavas ja koerte võimaliku rünnaku eest ohutus kohas. Kortermajades tuleks postkast panna esimese korruse valgustatud eesruumi ning juhul, kui postkastini pääsemiseks on tarvis võtit või uksekoodi, tuleb need edastada Eesti Postile. Asulast väljaspool tuleks pöörata tähelepanu sellele, et postkastile oleks aastaringne ligipääs transpordivahendiga.”
Uue postkasti paigaldamiseks tuleb sellest teavitada ka Eesti Posti, et kirjakandja postkasti kiiresti üles leiaks. Selleks tuleks kirjutada lähimasse postkontorisse või saata avaldus aadressil info@omniva.ee.