Mina olen Eesti eluga rahul

1589

Evely Purre,
Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Elan maal. Turvalises ent aktiivses külakogukonnas, mille liikmete arv kasvab jõudsasti, kuna arenenud infrastruktuur, uued põnevad töökohad ja ideaalne kasvukeskkond lastele meelitab jätkuvalt meie juurde stressi käes vaevlevaid linnainimesi. Meie lapsed, kes käivad kohalikus väikeses ning moodsas koolis, kiidavad kooli kokatädisid maitsva toidu eest. Meile aga meeldib, et see toit on ka tervislik ning et muuhulgas õpetavad koolis interneti vahendusel ka Eesti parimad õpetajad.  Selleks aga, et arvutid ja virtuaalne reaalsus liiga suurt osa laste elust ei võtaks, käib tütar kohaliku hobusekasvatuse juures olevas ratsaringis, poeg aga ehitab kooli füüsikaklassi juurde tekkinud autoringis oma esimest kartautot.
Vanavanemad on rahul, et neil on kõik vajalik mõnusalt käe-jala juures, olgu siis vaja külastada hambaarsti või juuksurit, osaleda raamatuklubis või investeerimiskursustel – transport lähimasse alevikku on hästikorraldatud ja sobiva ajagraafikuga ning sõit kestab vaid veerand tundi. Eriti populaarsed ongi investeerimiskursused, sest euroopaliku suurusega pensioni igakuised ülejäägid on ju kaval kasvama panna, kas siis mõnda panga investeerimisfondi või arenevasse  kohalikku  idufirmasse.
Hästifunktsioneeriva taristu eest on hoolitsenud igati tegus kohalik omavalitsus, mille vahendid on kosunud tänu arenevast ettevõtlusest tulenevale maksutulule. Mõistagi on siin oma osa ka riigil, kes on endapoolsete maksusoodustustega toetanud ettevõtluse kasvu väljaspool tõmbekeskuseid. Tegelikult aga on tänaseks, tänu üha populaarsemale kaugtööle ning riigi töökohtade jaotamisele üle Eesti, tõmbekeskused kõikjal üle Eesti. Möödas on need ajad, kus riik teerullina omavalitsustest üle sõitis või ääremaad hoopis ilma tähelepanuta jättis.
Selline on Eesti, milles mina tahan elada. Selline on Eesti, mille eest ma tahan seista, kuni minu unelmatest saab reaalsus. Ning elu Eestimaal on võrdselt elamisväärne kõikjal ja kõigi jaoks sõltumata nende elukohast või sotsiaalsest seisundist. Selline elu pole unelm, vaid reaalsus ning aja jooksul läbi inimliku lähenemise, arukate otsuste ning efektiivse tegutsemise täiesti teostatav. Sellise Eesti eluga olen mina rahul.

Eelmine artikkelVolikogu nõustus Vetla karjääri kaevandamisloa pikendamisega
Järgmine artikkelÕppida, õppida, õppida!