Miks Kuusalu muusikakooli direktor pole ooperilaulja

4942

Nii küsis mõnigi Kuusalu kirikus „Te Deumi” ja jõulumissat kuulnud inimene.
KADI KATARIINA SARAPIK on andnud koos USA Bostoni helilooja Robert Rogleriga välja kaks sooloplaati. Neid Eestis osta ei saa.
Kuusalu muusikakooli direktor Kadi Katariina Sarapik üllatas kohalikku kontserdipublikut oma kauni häälega.

Ta ise selgitab, miks ei ole temast saanud ooperilauljat, asjaolude kokkulangemisega: „Laulma hakkasin enne kui rääkima – kaheaastaselt. Laulsin lapsena Ellerheina kooris. Kuna õppisin muusikakoolis viiulit, jätsin suure koormuse tõttu laulmise ja valisin viiuli. Teismelisena oli mul kurgumandlite operatsioon ning millegipärast jäin häälest ilma, suure vaevaga sain solfedžotundides oma harjutused lauldud.”

Pärast Georg Otsa muusikakooli viiuli eriala lõpetamist 1986. aastal asus ta viiulit õppima Tallinna Konservatooriumis.

„Elu läks sedasi, et teise kursuse lõpuks oli mul kaks poega, prioriteedid muutusid. Aga kui kolisime perega elama abikaasa esivanemate tallu Rae valda, tundsin üle aastate, et mul on hääl tagasi,” räägib Kadi Katariina Sarapik.

Muusikaakadeemia ehk endise konservatooriumi viiuli eriala lõpetas ta kaugõppes 2006. aastal bakalaureusediplomiga ja 2007 sai samas koolis haridusteaduste magistrikraadi.

Laulmist õppis ta muusikaakadeemias eraviisiliselt Anne Liis Polli ja hiljem Soome külalisprofessori Matti Pelo juures.

„Kui hääl tuli tagasi, hakkasin laulma Tallinna Issanda Muutmise Peakirikus. Aastatel 1997-2000 elasime kogu perega USAs Bostonis, kus mu abikaasa õppis teoloogia magistrantuuris. Asusin koos temaga õppima bütsantsi muusikat. Tutvusin kohaliku helilooja Robert Rogleriga ning 2000. aasta lõpuks olime välja andnud kaks sooloplaati tema loomingust, laul ja viiul kõlavad seal võrdselt. 2001 ja 2002 osalesime Šotimaal Edinburghi festivalil pooleteisetunnise kontserdiga, mina laulsin ja mängisin viiulit, tema saatis klaveril. 2002 novembris tegime USA saatkonna toetusel ka ühe kontserdi Tallinnas Vanalinna Muusikamajas,” kirjeldab Kadi Katariina Sarapik oma lauljateed.

Samas märgib ta, et professionaalseks lauljaks ei tahtnud saada, sest soovis olla viiuldaja. Pealegi ei ole Eesti kliimas lauljana leiba teenida sugugi kerge.

„Mulle meeldib väga olla koolis ja töötada lastega. Ja juba sellepärast tasus tulla Kuusallu tööle, et saada tuttavaks Taavi ja Niina Eskoga. Nad on erakordsed inimesed ning kirikukontserdi projekt oli minu arvates fantastiline,” kiidab ta.

Eelmine artikkelEsmakordselt valla meistrid ujumises
Järgmine artikkelKuusalus tehti ajalugu – muusikakoolil on sümfooniaorkester