Kehra Nuku tänavune jõululavastus on „Lumeeit“

2457

Esietendus oli esmaspäeval, 7. detsembril Lepatriinu lasteaias.
„Lumeeides“ mängivad MARGIT AASMAA, KRISTIINA OJA, SIRJE PÕLENDIK ja ANNELY PAKKANE.
Tuntud muinasjuttu „Lumeeit“ mängis Kehra Nukk viimati aastaid tagasi. Tänavuseks esietenduseks meisterdas teatri juht ja lavastaja Sirje Põlendik uued nukud, dekoratsioone aitas teha Anija valla kultuurikeskuse kunstnik Kristiina Oja, kes on ka ise Kehra Nuku näitleja.

Koos Sirje Põlendiku ja Kristiina Ojaga mängivad nukuetenduses veel Margit Aasmaa, Annely Pakkane ja Kelli Põlendik.

„Ega meid rohkem olla saagi – peame oma lava ja dekoratsioonidega ühte autosse ära mahtuma,“ selgitas lavastaja.

„Lumeeit“ on muinasjutt kahest õest, kes käivad kordamööda lumeeidel kodutöödes abiks. Üks on usin ja saab selle eest preemiaks kuldse kleidi. Tema laisk õde, kes ihkab samasugust rüüd, teenib välja hoopis tahmase näo ja musta kleidi.

Proove alustati novembris, need toimusid enamasti kaks-kolm korda nädalas.

„Teksti ei ole eriti palju, seetõttu ei olnud õppimine raske. Kaasa teevad kõik meie vanad olijad, nad on andekad ja saavad hakkama,“ rääkis juhendaja.

Annely Pakkane lisas, et osa teksti näitlejad kätte ei saanudki: „Sirje luges jutu meile proovides kaks korda ette ja oligi kõik. Aga lumeeide muinasjutt on nii tuttav, et rohkem polnud vaja.“

Eelmisel nädalal mängiti „Lumeeite“ Anija valla kultuurikeskuses, Laulasmaal ja Aruküla rahvamajas. Veel etendatakse seda oma valla teistes lasteaedades, Kosel, Saue vallas Vanamõisas ja Rae valla Peetri külas.

„Sel aastal anname kokku kümmekond etendust. Seda pole palju, kui arvestada, et eelmisel aastal oli meil 22 ja üle-eelmisel aastal 27 jõuluetendust. Ei tea, kas masu mõjutab,“ märkis Sirje Põlendik.

Kuna „Lumeeit“ pole päris jõuluteemaline, saab seda tema sõnul mängida veel ka jaanuaris-veebruaris.

Eelmine artikkelEsmakordselt valla meistrid ujumises
Järgmine artikkelKuusalus tehti ajalugu – muusikakoolil on sümfooniaorkester