Mihklipäeva retk ARNO LEPNURME radadel

1015

„Matk läks korda,“ oli Tormise-seltsi tegevjuht MAARIKA ROHI rahul.

Veljo Tormise Kultuuriseltsi pühapäeval korraldatud mihklipäeva matk oli tänavu pühendatud Kuusalu valla aukodaniku Arno Lepnurme 90. sünniaastapäevale. Kuigi seda tähistati märtsis, ei saanud siis matka teha, sest lumi oli maas, selgitas Maarika Rohi.

Retkel osalenuid oli 17, matk kestis 6,5 tundi. Alustati Muuksis Tooma talust, käidi Turje keldri juures ja mindi Lepnurmede koju Hagumäele, kus Tiiu Lepnurm rääkis oma isast. Edasi tutvuti Tsitre pargi, suvemõisa asukoha ja rannaga. Siis mindi Uuri külasse Veersalude lambakasvatus- ja käsitöötallu, kõnniti Kahala järve ääres ning sealt liiguti Uuri endise koolimaja juurde. Koolihoonel on nüüd uued omanikud, kes tutvustasid alanud remonditöid ning rääkisid, et majast saab elukoht vanaperele ja nende kahe tütre peredele.

Maarika Rohi: „Retk oli huvitav. Kuna matkajuht Jaan Masing on ise Uurist ning samas bioloog, oli tal palju rääkida läbitud kohtadest ja loodusest. Osalenud kiitsid, et said teada palju uut ja põnevat. Mihklipäeva retkedele tasub tulla.“

Eelmine artikkelPeningil olid metallivargad
Järgmine artikkelMARGUS MIIDLA Anija Lions-klubist: „20 aastat on väga pikk aeg.“