Mida teha Kuusalu Kordejaani platsiga

1392

„Kordejaani kunagisel lauluväljakul toimuvad Kuusalus nüüd pidevad öölaulupeod,” kommenteeris üks aleviku elanik.


Kordejaani vabaõhulava on täis soditud ja aukliku katusega.

Kordejaanist on kujunenud Kuusalu aleviku ja selle ümbruse noorte kogunemiskoht. Kiviseintele on joonistatud grafiteid, katusealuse juurde on toodud laud ja toolid, et seal saaks istuda.

Kuusalu lasteaia töötajad jutustavad, et sageli on hommikuks platsile visatud prahti maha ning liikumisõpetaja peab enne lasteaialastega õue tulekut käima sealt läbi ning koristama pudelikillud ja muu prahi. On olnud ka hommikuid, kus tuleb likvideerida asfaldile tehtud lõkkeasemeid. Möödunud nädalal olid noored lohistanud platsile lasteaia parkla kõrval asuva suure prügikonteineri, kuid tagasi ei viinud.

Kümmekonna aasta eest oli Kordejaani valla olulisemate pidude pidamiskoht. Hiljem hakkas Veljo Tormise Kultuuriselts korraldama vabaõhupidusid Kuusalu rahvamaja tagusel alal. Kordejaani jäi kasutuseta, sealne vabaõhulava laguneb, katuses on suur auk.

Kordejaani plats ehitati paarkümmend aastat tagasi. Seda haldab endiselt Kuusalu vald, kokkuleppel Kuusalu Almakeskusega käivad platsi koristamas niinimetatud usinad ehk Almakeskuse kliendid. Ka valla majandusteenistuse töötajad sõidavad aegajalt sinna koristama.

Kuusalu abivallavanem Tõnu Ammussaar: „Vallamajas oleme arutanud, et teeme Kordejaani korda, aga kellele. Ükski seltsing seda ei halda ja hakataks jälle lõhkuma. Ehitis on unikaalne, aga sel pole enam rakendust. Kui kellelgi on hea idee, mida platsi ja vaba­õhulavaga ette võtta, andke teada. Iseenesest pole ju paha, kui noored kogunevad seal – ei ole otse kellegi koduakna all ega sega aleviku elanikke.”