Mida kujutab endast Kehra linnaruumi kujundamise plaan?

1937

tiit
Vastab Anija vallavanem TIIT TAMMARU: „Vallavalitsus kutsus 4. veebruaril kokku ajutise komisjoni koosseisus, kuhu kuulun mina ning valla ehitusspetsialist Viljo Leis, abivallavanemad Urmo Sitsi ja Marge Raja, vallaarhitekt Peep Linno, valla finantsjuht Maarja Sikut, keskkonna­spetsialist Evelin Kolbak ning väärteomenetleja Sergei Dõmša, et esitada ettepanekuid Kehra visuaalse kujunduse osas ning tutvuda ideedekonkursile esitatud töödega.

Plaanis on üle vaadata kogu Kehra linna välimus, et puud oleksid kenasti pügatud, ja kui nad on oma aja ära elanud, siis milliseid tuleks maha võtta. Hooned peaks üleüldiselt samuti üle vaatama: nii nende korrashoidu kui ka vajalikkust linna keskkonnas.

Komisjoni ootavad ees välitööd, kus käiakse läbi linna peatänavad, vaadatakse hoolega ümbrust ja kõike olulist, mis silma võib torgata. Kindlasti võivad ka linnakodanikud kaasa rääkida, aga eks nad ise peavad vaatama, et mismoodi nende oma koduümbrus välja näeb, sest sellesse vallavalitsus eriti sekkuda ei taha.

Seni on visuaalse kujundamise komisjon tegelenud kahe olulise küsimusega: Kehra klubihoone lammutamise teemaga ja fassaadikonkursi korraldamisega.
Mõnes mõttes käib ka Kehra linna logo väljamõtlemine sama probleemistiku alla, kuigi seda ei arutanud visuaalse kujundamise komisjon.

Kogu linnaruumi uurimine ja kujundamine on vajalik selleks, et Kehra linna iga inimene panustaks ise keskkonda, kus ta elab. Komisjon teeb lihtsalt inimesed aktiivsemaks oma ideedega.“

Eelmine artikkelEemaldati sõiduteele vajunud puu
Järgmine artikkelVAINO NAPILE ja URMAS LAANEMILE anti üle aukodaniku tiitlid