Metsatöll käis Arukülas

3995

Ansambel kõndis seoses ETV loodussaatega Aruküla terviserajal ja andis laululaval kontserdi.


Metsatöll ja Lüü-Türr Arukülas: JÜRNAS RÄHNI, ALARI KRUUSVALL, ANDRUS RÄHNI, GUIDO LIISKMANN, MEELIS LOSSMAN, OLEV RÄHNI, JAKO REINASTE, JAAN PALU, RAIVO PIIRSALU, LAURI ÕUNAPUU, MARKO ATSO, KALMER KAASIKU, TIIT SAARE, MARKUS TEEÄÄR ja IVO VALLAS.

Reedel, 24. augustil oli Aruküla laululaval Eesti metalansambli Metsatöll kontsert. Lauluväljak oli rahvast täis, paljud olid tulnud kogu perega.

Peakorraldaja Garina Toomingase sõnul oli tegu suurima kontserdiga, mis siiani Aruküla laululaval antud: „Rahvast oli palju ja olen kontserdi kohta kuulnud ainult häid sõnu. Marko Atso Metsatöllist pakkus, et kontsert võiks olla kogu perele. Mina olin skeptiline, et kas lapsed tahavad seda vaadata, kuid nad vaatasid silmad pärani.“

Kontserti vaatamas käinud Viljar Saare kiitis, et see oli hämmastavalt hea: „Palju rahvast oli, ikka väga palju. Arukülast, aga ka mujalt. Tean inimesi, kes tulid Tallinnast ja Kehrast, aga kindlasti ka teistest ümberkaudsetest valdadest ja kõik elasid kaasa.“

Metsatöll metsas
Enne kontserti käisid Metsatölli liikmed Aruküla terviserajal. Sügisel ETVs ekraanile jõudva loodussaate „Metsapeatus“ meeskond tegi nendest saatesse lõigu.

Toimetaja Õie Arusoo rääkis, et eesmärk on teha saade, kus astuvad üles nii metsamehed kui meelelahutusmaailma tegelased: „Metsatöll laulab metsast ja seetõttu tegime neile ettepaneku osaleda meie saates.“

Kontsertkohtadest sai Aruküla valitud juhuslikult.

„Mõtlesime, et kas seal ongi metsa, kuid valla esindaja Alari Kruusvall viis meid kenasse männiparki,“ sõnas Õie Arusoo.

Metsas kontrolliti ansambli liikmete teadmisi, hinnati nende silmamõõtu puupaku saagimise järgi ja kontrolliti, kas tunnevad loomade jälgi. Õie Arusoo sõnul olevat teadmised olnud head.

Saade on eetris oktoobri alguses, tõenäoliselt kuu teisel laupäeval.

Arhailine meestelaul Arukülas
Metsatölli soojendusbändina astus kontserdil üles kohalik arhailise meestelaulu kollektiiv Lüü-Türr. Koos hakati käima möödunud aastal, esinemas selle aasta kevadel.

Ansambli üks asutajaliige Tiit Saare rääkis, kuidas kollektiiv sai alguse: „Ajalugu on tegelikult pikem. 2005. aastal tegime arhailise eesti meestelaulu seltsi ja käisime koos Tallinnas. Pisut hiljem tuli ansambel Harju-Mehed. Möödunud aastal aga tuli mõte, et võtame Arukülas pundi kokku ja teeme midagi.
Alustasime viie mehega, nüüd on meid kokku 11. Ansambli nimi tähendab lõuna-eesti murdes öösorri.“

Alguses käidi niisama koos laulmas, kuid Aruküla kultuuriseltsi juht Garina Toomingas pakkus idee, et mehed võiksid ka esineda. Nüüd ongi nad astunud üles mitmel pool Arukülas, kutsutud on neid juba Leivapäevale Eesti Vabaõhu Muuseumisse.

Metsatölli kontserti soojendama sattusid nad tänu tutvusele ansambli liikme Lauri Õunapuuga.

Ehkki Lüü-Türri liikmeskond on hoogsalt kasvanud ja huvilisi jagub veelgi, arvas Tiit Saare, et ansambli jaoks praegusest liikmeskonnast piisab. „Kui ajame kollektiivi liiga suureks, siis see on juba koor. Kuid proovidesse kaasa laulma on küll kõik soovijad oodatud.“

Eelmine artikkelReostus Lohja järvel
Järgmine artikkelPikavere lasteaia-algkooli pargis avati õuesõppe paviljon