Metallkonstruktsioonide tootja Nova Production koondab Loksal 32 töötajat

944

Loksa laevatehasest tootmispinda ja tehnikat rentiv firma jäi ilma 3 miljoni euro suurusest tellimusest.

Reedel, 26. oktoobril pidid Loksale tulema Nova Productioni kutsel Eesti Töötukassa esindajad, kuid jätsid lumetormi tõttu tulemata. Kohtumine lükati edasi teisipäevale, 30. oktoobrile.

Suuremahulisi metallkonstruktsioone tootev firma Nova Production kolis Loksale tänavu aprillis, ettevõte rendib laevatehase suurimat tsehhi koos tootmisvahenditega. Osa töötajaid toodi kaasa Tallinnast, paljud võeti laevatehaselt üle koos kehtinud töölepingutega. Kuid nüüd on saadetud 32 kohalikku töötajat koju, sest neile pole tööd pakkuda.

Nova Productioni juht Karel Saar selgitas Sõnumitoojale, et septembri alguses ütles välismaine tellija üles 3 miljoni euro suuruse tellimuse, see ei tulegi Eestisse: „Oleme sunnitud osa töötajaid koondama, pole võimalik oma palgal hoida nii palju inimesi. Selgitasime koosolekul, et koondamine on nende inimeste endi huvides – nad saaksid end töötuna arvele võtta, makstaks abiraha, jätkuksid haigekassalepingud. Oleksime võinud ka venitada, hoida neid minimaalse palgaga tööl, sellevõrra oleksid koondamistasud ja abirahad väiksemad, kuid me ei soovi nii teha.“

Ta tunnistas, kui firma poleks üle võtnud laevatehase töölepinguid, oleks praegu lihtsam, Loksa töötajate tööstaaž Nova Productionis piirdunuks poole aastaga. Praegu kujunevad koondamistasud palju suuremateks, sest töölepingud on kestnud kauem.

„Konsulteerime töötukassaga, kuidas lahendada see olukord parimal moel,“ sõnas Karel Saar.

Samas kinnitas ta, et tootmise ülekolimine Tallinnast Loksale oli õige tegu. Ettevõte jätkab 55-60 töötajaga, neist pooled on Loksalt.

Eelmine artikkelHakatakse paigaldama Raasiku staadioni valgustust
Järgmine artikkelStenbock pakub Kolga mõisa valitsejamaja ja peahoonet Kuusalu vallale