MARGUS SOOM taandas end eelarvekomisjoni juhi kohalt

1563

Viis volikoguliiget soovisid Kuusalu vallavolikogu eelarvekomijoni esimeest umbusaldada.

Kuusalu vallavolikogu 3. juuni istungil oli päevakorras umbusalduse avaldamine eelarvekomisjoni esimehele. Selle algatasid IRLi nimekirjast Sulev Valdmaa, Andres Kaarmann, Mait Kröönsröm ja Kristel Paunel ning valimisliidust Ühine Kodu lahkunud Emil Rutiku.
Volikogu esimees Enn Kirsman selgitas umbusalduse avaldamise protseduuri. Esmalt saab umbusalduse algataja õiguse kuni 15minutiliseks sõnavõtuks. Iga volikoguliige võib talle esitada kuni 2 küsimust. Seejärel vastab umbusaldatav kuni 15minutilise kõnega, temale küsimusi esitada ei või. Enne hääletamist võib võtta 10minutilse vaheaja, hääletamine on avalik, umbusaldus on avaldatud, kui poolt hääletab volikogu koosseisu häälteenamus. Uuesti on võimalus samale isikule umb­usaldamist algatada 3 kuu möödudes.
Sulev Valdmaa loetles algatuse põhjused: eelarvekomisjoni esimehele kuuluvate ettevõtete maksuvõlgnevused riigi ees, tema juhitavale karate koolile vallalt toetuste hankimise viis, komisjoni-liikmete  madal aktiivus koosolekutest osavõtul.
„On iga volikoguliikme südametunnistusel valik oma valijaid esindades, kas eelarvekomisjoni juhtimine on rahuldav ja hea või peaksime seda muutma,” lausus ta.
Värner Lootsmann küsis, kas umbusaldajatel on ettepanek, kes võiks olla eelarvekomisjoni järgmine esimees. Sulev Valdmaa vastas, et see on koalitsiooni probleem. Teised volikoguliikmed küsimusi ei esitanud.
Sõna sai Margus Soom. Ta luges ette avalduse: „Astun tagasi kodurahu nimel. On mõistlik esitada oma seisukohti Kiiu mõisa renoveerimise kohta mitte olles eel­arvekomisjoni esimees.”
Enn Kirsman kuulutas välja 10minutilise vaheaja, et vaadata koos vallasekretär Maire Lingiga kohaliku omavalitsuse seadusest järele,  kuidas  sellises  olukorras toimida.
Pärast vaheaega teatas volikogu esimees, et tagasiastumisavaldus jõustub järgmisest tööpäevast, sel istungil on Margus Soom jätkuvalt komisjoni esimehena. Kuna seadus ei võimalda umbusaldus­avaldust tagasi võtta, pani ta eelnõu hääletusele. Ükski volikoguliige  ei  hääletanud.  Kuna  eelnõu  ei  saanud  ühtegi  poolt-  ega vastuhäält,   jäi  otsus  vastu  võtmata.
Kuusalu vallas moodustavad koalitsiooni Reformierakond ja valimisliit Ühine Kodu. Vastavalt koalitsioonilepingule kuulub eel­arvekomisjoni juhi koht Reformierakonnale. Erakonna Kuusalu piirkonnaühenduse juht, vallavalitsuse liige Andres Paomees ütles Sõnumitoojale, et uue esimehe kandidaati kohe esitama ei hakata: „Eelarvekomisjonil on olemas aseesimees, Ari Juhani Lehtonen. Komisjon saab töötada. Laseme suvepuhkuse mööda minna, siis hakkame tegelema uue esimehe valimisega.”
Vastavalt seadusele on Margus Soom jätkuvalt eelarvekomisjoni liige. Sinna kuuluvad peale tema ja aseesimehe veel Hilja Tugedam, Margus Parve, Ivar Lipsmäe, Kadri Idavain, Kunnar Vahtras, Värner Lootsmann, Andres Heinver, Urmas Hallika ja Mait Kröönström.

Eelmine artikkelVihasoo lasteaed tähistas 30. sünnipäeva koos külarahvaga
Järgmine artikkelSõnumitooja 19. juuni lehes