Kuusalu vallas on 121 last lasteaiakohata

647

Anija vallas ei saa sel sügisel lasteaeda 14, Raasiku vallas 59 last, Loksal kõigil kohad olemas.

Uus õppeaasta algab ka lasteaedades. Sellest sügisest kooliteed alustavate asemele võetakse rühmadesse uusi lapsi. Sõnumitooja uuris lasteaedadest, kui palju on reaalselt neid lapsi, kes läheksid kohe nüüd lasteaeda, kui neile oleks kohta pakkuda.

Kuusalu vallas
Kõige suurem puudus lasteaiakohtadest on jätkuvalt Kuusalu vallas – praeguse seisuga on lasteaedade järjekorras kokku 121 last, kes ei saa  septembri algu­sest soovitud kohta. Neist 119 tahavad vanemad panna Kuusalu lasteaeda Jussike, kus juba aastaid on sadakond last jäänud igal sügisel kohapuuduse tõttu ukse taha. Direktor Astrid Meister ütleb, et varasematel aastatel olid lapsevanemad pahased ja nõudsid kohta, viimasel ajal on õnnetud. Pered on hädas, emad tahavad minna tööle.

Kolga lasteaias on kohata 2 last. Vihasoo lasteaias-algkoolis ei jää tänavu keegi kohata, aiarühmas on 20 last.

Raasiku vallas
Ligi poole vähem jääb lapsi lasteaiakohata Raasiku vallas – kokku 59. Suurim tung on Raasiku lasteaeda Oravake. Direktori Linda Wrobeli andmetel on järjekorra järgi ootel 42 last. See number on viimastel aastatel olnud enamvähem sama. Ta kommenteerib, et olukorra lahendaks juurdeehitus, mille eskiisprojekt on valmis. Küsimus on ehituseks vajaminevas rahas. Koostöös vallavalitsusega otsitakse võimalusi, kuidas saada rahastust.

Aruküla lasteaias on koha­ootel 17 sõimeealist last, teatas direktor Karin Reiska. Kui oleks raha, saaks päevakeskuse ruumid ehitada lasteaiarühma jaoks ümber. Pikavere lasteaias-algkoolis avatakse oktoobris uus rühm, sinna võetakse 20 last, kes enamasti on sealtsamast ümbruskonnast, kohata jäävad 4 last, kes pole Raasiku vallast.

Anija vallas
Anija vallas on lasteaiakohti puudu kokku umbes 14. Lepa­triinu lasteaeda oli väga palju tahtjaid, sügise seisuga jäävad kohata 6 last. Direktor Jana Lass selgitas, et noored pered kolivad ära, uusi tuleb vähem.

Lastetare lasteaias avati veebruaris uus rühm, tänu sellele jäävad kohata mõned lapsed, 5-6 ilmselt, arvas direktor Viktoria Borikova. Alavere lasteaias Mõmmila on sõimerühma veel ruumi, veidi vanematest lastest ei saa kohta 2, rääkis uus direktori kt Egle Nõmper.

Loksa linnas
Loksa lasteaia direktor Kaire Kotkas ütles, et neil keegi tänavu kohata ei jää.

Eelmine artikkelPeningil rünnati naist
Järgmine artikkelKuusalu valla Kalme küla võitleb sadade seeneliste-marjulistega