MAR­GUS SOO­MI hääl­teost­mi­se uu­ri­mi­ne lõp­pes opor­tu­ni­tee­di­ga

723

Pä­rast se­da, kui 27. no­vemb­ril esi­ta­ti uue koa­lit­sioo­ni um­bu­sal­du­sa­val­du­sed, ava­li­kus­ta­sid mõ­ned se­ni­se koa­lit­sioo­ni liik­med sot­siaal­mee­dias, et uue koa­lit­sioo­ni­ga lii­tu­nud Mar­gus Soom sõl­mis pro­ku­ra­tuu­ri­ga opor­tu­ni­tee­di­le­pin­gu. Kri­mi­naa­la­si oli al­ga­ta­tud mul­lu sü­gi­sel seo­ses kaht­lus­tu­se­ga hääl­teost­mi­ses ko­ha­li­kel va­li­mis­tel.

Mar­gus Soom kin­ni­tas Sõ­nu­mi­too­ja­le, et Põh­ja Ring­kon­nap­ro­ku­ra­tuur te­gi kri­mi­naal­me­net­lu­se lõ­pe­ta­mi­se mää­ru­se tä­na­vu 1. ok­toob­ril: „Pro­ku­ra­tuur te­gi mul­le et­te­pa­ne­ku lõ­pe­ta­da uu­ri­mi­ne opor­tu­ni­tee­di­ga, ma nõus­tu­sin sel­le­ga. Ma ei ole pro­ku­ra­tuu­ris end süü­di tun­nis­ta­nud ja pro­ku­ra­tuur on se­da akt­sep­tee­ri­nud. Eesti Vabariigis saab inimest süüdi mõista vaid kohus, mitte prokuratuur. “

Kri­mi­naa­la­si al­ga­ta­ti ok­toob­ris 2017 Kuu­sa­lu val­la­sek­re­tä­ri Mai­re Lin­gi ja val­la­va­ne­ma Ur­mas Kirt­si aval­du­se alu­sel. Ur­mas Kirt­si kom­men­tee­ris nüüd: „Pä­rast va­li­mi­si tu­li val­la­maj­ja kae­bus seo­ses hääl­teost­mi­se­ga, kü­si­si­me nõu, kui­das sel­li­sel ju­hul käi­tu­da, ja esi­ta­si­me ame­tiü­le­san­ne­test läh­tu­valt aval­du­se.“

Opor­tu­ni­teet on kri­mi­naal­me­net­lu­se lõ­pe­ta­mi­ne süü­dis­ta­ta­va ja pro­ku­rö­ri kok­ku­lep­pe­na ava­li­ku me­net­lus­hu­vi puu­du­mi­se kor­ral ja kui süü ei ole suur. Ees­ti koh­tu­te ko­du­le­hel on sel­gi­ta­tud, et süü­dis­ta­tav ei pea sel ju­hul end süü­di tun­nis­ta­ma, kuid opor­tu­ni­tee­di­ga lõ­pe­ta­mi­ne eel­dab, et ta on teo siis­ki toi­me pan­nud. Ka­ris­tus­re­gist­ris­se aga mär­get ei lä­he. Süü­dis­ta­tav peab sel ju­hul heas­ta­ma ku­ri­teo­ga te­ki­ta­tud kah­ju, ta­su­ma kri­mi­naal­me­net­lu­se ku­lud ning maks­ma kind­la sum­ma rii­gi­tu­lu­des­se või sih­tots­tar­be­li­seks ka­su­ta­mi­seks üld­su­se hu­vi­des. Opor­tu­ni­tee­di­ga saab lõ­pe­ta­da tei­se ast­me ku­ri­te­gu.

Eelmine artikkelMiks ot­sus­ta­si­te ühi­ne­da Kuu­sa­lu val­las um­bu­sal­du­sa­val­dus­te al­ga­ta­ja­te­ga, kas lä­bi­rää­ki­mi­sed uue või­mu­lii­du moo­dus­ta­mi­seks olid pi­kad ja mis punk­tid on uues koa­lit­sioo­ni­lep­pes need, mil­le li­sa­mist nõu­dis teie ni­me­ki­ri?
Järgmine artikkelAni­ja val­la noor­te­ko­gu et­te­võt­mi­ne