MAIT KRÖÖNSTRÖM ja Salmistu elupäästjad said medali

1460

Esmaspäeval jagati rahvusooperis Estonia Eesti organiseeritud tuletõrje 90. aastapäeva puhul aumärke.

Loksa päästekomando pealik Mait Kröönström sai „Päästeteenistuse medali” ning Salmistul kümme kooli­õpilast merest päästnud Madis Praks, Allan Aasmäe ja Tarmo Raidma „Elupäästja III klassi medali”.

Erakordsete teenete eest tunnustati „Päästeteenistuse suure kuldristiga” Põhja-Eesti päästekeskuse juhti Tõnis Pajot.

Aumärgisaajaid oli kokku 83. Medalid andsid üle Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, siseminister Marko Pomerants ja päästeameti peadirektori asetäitja Ain Karafin.

MAIT KRÖÖNSTRÖMI ohutusalane tegevus
Mait Kröönströmi kandidatuuri autasustamiseks esitas Põhja-Eesti Päästekeskus. Ta on tuletõrjuja-päästjana töötanud 1993. aastast. Loksa komando pealik on 1999. aasta sügisest.

Ettepanekus on öeldud, et Harjumaal toimunud suurtel metsatulekahjudel Kembas, Palal, Ellistes ja Vihterpalus on Mait Kröönström osalenud päästetöödestaabi logistikuna: „Ta soovib leida probleemidele lahendusi. Tänu temale on Loksa päästekomando olnud esirinnas päästealases ennetustöös. Erilist tähelepanu tuleb pöörata ta tegevusele kohaliku omavalitsuse raames. Tänu talle on ohutusalane koostöö Loksa linna ja Kuusalu vallaga kõrgel tasemel.”  

Piirivalve patrullis Kolga lahes kogu suve
Päästeameti edastatud lugudes elupäästjate kohta on kirjeldatud, kuidas 20. juunil kella 18 paiku sai päästeteenistus väljakutse Harjumaale Salmistule, kus Salmistu ja Pedassaare vahel umbes kilomeetri kaugusel rannast oli läinud ümber aerupaat, milles viibisid kümme noorukit. Neist kolmel polnud päästevesti. Madis Praks ja Allan Aasmäe sõitsid Salmistu sadamast mootorpaadiga noori päästma, teise paadiga läks appi Tarmo Raidma.

Lisatud on: „Meeste kiire oskuslik reageerimine ning tegutsemine päästis külmast mereveest kõik uppumisohtu sattunud noored. Arvestades tol päeval puhunud tuule kiirust ning merevee madalat temperatuuri, oleksid nende tegutsemiseta võinud selle sündmuse tagajärjed olla traagilisemad.”

Sõnumitooja uuris Madis Praksilt, kas keegi päästetud noortest või nende vanematest on elupäästjatega hiljem ühendust võtnud. Ta vastas, et ei ole.

„Selle sündmuse kõige positiivsem osa on, et Kuusalu vallas on võetud Kolga lahe turvalisus tähelepanu alla. Kogu suve ja siiamaani on piirivalve enneolematu aktiivsusega patrullinud Kolga lahes. Oleme aastaid kutsunud neid korda hoidma. Nende kohal­olek tegi ranna-ala haldamise lihtsamaks, skuutrite ja paatide sõitu on kergem ohjata,” ütles Madis Praks.

Eelmine artikkelAlaveres tungiti kallale
Järgmine artikkelAruküla põhikooli ehitusel peeti sarikapidu