MAI ERBE on Raasiku valla aukodanik

1408

Aukodaniku tunnistus antakse Aruküla kooli õpetajale üle vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril.

mai

Raasiku vallavalitsus valis Mai Erbe kuue esitatud kandidaadi hulgast, volikogu kinnitas aukodaniku eelmisel nädalal.

Mai Erbe esitasid aukodaniku tiitlile Aruküla noorteorganisatsioon MEN ja eraldi veel Tiit Reeder.

MEN põhjendas ettepanekut sellega, et Mai Erbe on Arukülas elatud 40 aasta jooksul oma aktiivsusega ühendanud sealse kogukonna, temast on saanud Aruküla tõeline patrioot ja kodukandi ajaloo tulihingeline väärtustaja: „Toon, millega õpetaja Mai Erbe tutvustas aastakümneid klassi ees vaimustunult koduküla ajalugu, on õpilaste südameisse jätnud kustumatu jälje.“

MENi noored märkisid veel, et Mai Erbe on Aruküla ajaloo allikate süstematiseerimisel olnud ülimalt põhjalik – õpetajatöö kõrvalt hakkas ta pidama arhiivi, mis on hindamatu abiline koduloo uurimisel.

Nad lisasid, et Mai Erbe on olnud ka ühiskondlikult aktiivne, osalenud rahvatantsurühmades, mänginud kapellis ja löönud pidevalt kaasa kohalikus kultuurielus. Laulva revolutsiooni ajal osales ta Aruküla Muinsuskaitse Seltsi tegevuses.

Mai Erbe oli ka üks 2011. aastal ilmunud raamatu „Aruküla lugu 1291-2011“ autoritest.

„Mai Erbe panust Aruküla kogukonda on raske üle hinnata. Arukülas on temast saanud tugev autoriteet igal ajalugu puudutaval teemal. Ta on korraldanud ja kujundanud koduloolisi näituseid, koostanud trükiseid ja esinenud ettekannetega oma kodukülast,“ on MENi kaaskirjas.

Mai Erbe on Raasiku valla 19. aukodanik. Tiitliga kaasneb aukodaniku rinnamärk ja ühekordne rahaline preemia, mille suurus on viiekordne miinimumpalk.

Eelmine artikkelSisse murdmine Loksal
Järgmine artikkelMAI ERBELE anti üle Raasiku valla aukodaniku tunnistus