LÜÜ-TÜRRi mehed kutsusid naised esimest korda lauluõhtule

1635
Vildivilla kohvik sai regilauluhuvilisi puupüsti täis. Lüü-Türri mehed leidsid, et koos naistega võiks ka edaspidi lauluõhtuid korraldada, kui kiiremad esinemisajad mööda saavad. Foto Eve Saare

Aruküla arhailise meestelaulu ansambli Lüü-Türr segalauluõhtule Vildivilla kohvikusse tuli 30 muusikasõpra.

Aruküla arhailise meestelaulu ansambel on pannud viimastel aastatel rõhku enda tutvustamisele väljaspool kodu – osaletud on arvukatel festivalidel nii Eestis kui välismaal, antud kontserte maarahvamajades ning linnades. 12. märtsil esines ansambel üle kahe aasta taas kodupubliku ees – valla sünnipäeva puhul anti ühe päeva jooksul 3 kontserti.
„Hääled ära ei väsinud, aina paremaks läks. Raasikul laulsime hääled lahti, Pikaveres läks veel paremini ning kõige paremini tundsime end koduses Arukülas. Ühe päeva jooksul kolme kontserti pole me veel seni andnud, Lätis-Leedus tuli päeva jooksul anda kaks kontserti,“ kommenteeris kolmikesinemist ansambli eestvedaja Tiit Saare.
Sünnipäevakontsertidel tegid nad reklaami omapärasele lauluõhtule, mis toimus 16. märtsil Arukülas Vildivillas. Lüü-Türr teeb proovi kolmapäeviti ning kord kuus korraldab meestelauluõhtuid, mis pole aga Tiit Saare sõnul eriti populaarsed: „Mehi tuleb juurde vähe, mõni Tallinnast, mõni Arukülast, kokku vaid kolm-neli. Seega tuligi mõte kutsuda lauluõhtule ka naised.“
Tiit Saare ütles, et Vildivillasse tuli 30 lauluhuvilist ning rohkem poleks mahtunudki, üle jäi vaid üks taburet: „Õhkkond oli ülimõnus, rääkisime juttu ning aeg-ajalt võttis keegi üles lauluviisi, nagu see regilaulu puhul ikka toimub. Ei hakanud ise domineerima, vaid tundsime end vabalt.“
Lauluõhtu osalejad olid nii kohalikud kui kaugemalt: folkloorinõukogust, pärimusmuusika seltsingust ja Kannelkonna naised. Lauluõhtuks kulus kolm tundi ning Tiit Saare rõõmustas, et Lüü-Türr sai naistelt ka enda repertuaari uusi laule.
Palju on kiita saanud Lüü-Türri viikingistiilis esinemiskostüüm.
Tiit Saare rääkis, et lisaks särkidele ja ühesugustele villastele pükstele otsustasid nad organiseerida kõigile ühesugused saapad: „Läksid ideekavandiga tuttava saapameistri juurde ning küsisin, kas selliseid saaks. Selgus, et saab ning minu saapad läksid tegemisse katseekspemplarina. Seejärel tuli meister ja võttis igal Lüü-Türri laulumehelt kümme erinevat mõõtu, mille järgi valmistas personaalsed saapad, mis on ülimugavad ning meid esinemistel hästi teeninud.“
Kevad-suvehooaeg tuleb ansamblil tihe, paika on pandud esinemisgraafik, mis aina täieneb. Järgmine esinemine on neil Tallinnas tantsuklubis, kus esitavad publikule tantsulaule.

Eelmine artikkelArukülas räägiti vanemahariduse propageerimisest
Järgmine artikkelSuured pühad