Loksalt Tallinna ja tagasi lisatakse kaks kiirbussiliini

910

Alates 1. septembrist saab tööpäevadel õhtuti Tallinnast Loksa poole sõita kell 17.15 ja 22 väljuva kiirliinibussiga, juurde tuleb ka Loksa-Leesi avalik liin.

Harjumaa Ühistranspordikeskus (ÜTK) paneb alates septembrist Loksa-Kuusalu suunale juurde mitu uut liini. 

ÜTK juht Ago Kokser ütles, et tänu uue piletisüsteemi juurutamisele on saanud teha täpsemaid analüüse, näha reisijate arvu ning vajadusi, muudatused on vastavalt sellele: „Sõitjaid on Harjumaal juurde tulnud, oleme saanud täiendavat piletitulu ning suuname selle sõitjate paremaks teenindamiseks. Vaatame, kas lisanduvad liinid leiavad kasutamist. Kui sõitjaid on, siis jäävad need ka edaspidi. Meie prioriteet on lapsed ja tööl käivad inimesed. Pikka aega on päevakorras olnud hilisõhtuse bussiliini avamine Kuusalu-Loksa suunal, lisame ka hommikuse ja õhtuse kiirliini, veidi muudame teiste busside hommikusi ja õhtusi väljumisaegu, et hajutada sõitjaid.“

Kiirliin 155 hakkab tööpäevadel Loksalt väljuma kell 6.40 ja 21.35, Tallinnast Balti jaamast kell 17.15 ja 22.

Teise suurema muudatusena pikeneb 154 Tallinn-Leesi liin Loksani. Kui varem alustas buss avalikul liinil sõitu hommikul kell 6 Leesilt ja jõudis pealinnast kell 21.07 sinna tagasi, siis nüüd on algus ja lõpp-punkt Loksal.

Kuna sel liinil töötavad bussijuhid elavad Loksal, on Juminda, Tapurla, Virve ja Hara inimesed saanud mitteametlikult ka varem sama bussiga sõita, kuid see on sageli olnud juhuslik.

Harjumaa Liinide bussijuht ja Kuusalu vallavolikogu liige Ülo Kraus kogus Virve, Hara ja Tapurla külavanematelt kirjalikud taotlused, et liin tehtaks ametlikuks.
Kirjades on ka ettepanek, et lisaks hommikusele ja õhtusele liinile pikendataks samuti enne lõunat Leesile jõudva bussi marsruuti Loksani. Peatusaeg oleks Loksal umbes kolmveerand tundi, selle ajaga jõuaks käia poes-apteegis ja sõita koju tagasi. Samas annaks see Juminda poolsaare inimestele võimaluse sõita liinibussiga ka lõuna paiku Tallinna poole.

Ago Kokser sõnas, et selle ja võibolla veel mõne muudatuse sisseviimist arutatakse edaspidi.