Loksal Viru Vesi ASiga reovee puhastamise leping lõpetatud

1072

Loksa linnavalitsuse otsusega on alates 15. juulist lõpetatud reovee puhastamise leping Viru Vesi ASiga.

Linnavalitsus põhjendas otsust asjaoluga, et Viru Vesi oli Loksa linnale kuuluva reoveepuhasti teenuse eest võlgu aprilli- ja maikuu tasu, kokku üle 273 000 krooni.

Viru Vesi ASi juht Marti Viirmäe ütles sel esmaspäeval, et tegu oli ajutise maksehäirega, võlg on tasutud. Ta käis esmaspäeva hommikul Loksal, tegi linnavalitsusele ettepaneku lepingut jätkata ning lubas tasuda viivised.
Marti Viirmäe: „Mulle vastati, et lepingu jätkamist ei soovita. Kuna Loksa linna reoveepuhasti võtab kanalisatsioonivett vastu ka edaspidi, oleme valmis teenuse eest tasuma. Mis edasi saab, ei oska praegu veel öelda.”

Tema hinnangul on selline lepingu lõpetamise otsus emotsionaalne — Viru Vesi AS on andnud Loksa linnavalitsuse kohtusse, sest linnavalitsus tõstis reoveepuhasti teenushinda, kuid ei lubanud Viru Vesi ASil tõsta klientidelt võetavat tasu. Ta ei välistanud, et Viru Vesi AS vaidlustab kohtus ka lepingu ühepoolse lõpetamise.

Viru Vesi ASil on Loksa linnavalitsusega sõlmitud vee-ettevõtja leping 5 aastaks, kuni juulini 2010. Ettevõte varustab linnaelanikke ja asutusi joogiveega ning osutab kanalisatsiooniteenust.

Sõnumitooja küsis Loksa linnapealt Helle Lootsmannilt, kes maksab alates 15. juulist reovee puhastamise eest.

Linnapea vastas, et haldusleping on jõus, inimesed saavad vett ikka, ükski varustus ei katke. Ta lisas, et ei soovi telefoni teel nii keerulist asja kommenteerida.