Loksa ümbruse küladesse ohtlike jäätmete kogumisringid

878

Kuusalu vald ei rahasta enam ohtlike jäätmete konteineri tühjendamist Loksa linnas.

Kuusalu vallavalitsus otsustas augusti lõpus ning jäi eelmisel nädalal samale seisukohale, et loobub ohtlike jäätmete konteineri kaasfinantseerimisest Loksa  linnas. Sügisel ja kevadel hakatakse Loksa ümbruse külades korraldama ohtlike jäätmete kogumisringe.

Esimesed kogumisringid tulevad juba novembri lõpupoole. Pidevalt saab ohtlikke jäätmeid viia Kiiu jäätmejaama.

Kuni möödunud nädala lõpuni Kuusalu valla keskkonnapeaspetsialisti ametis olnud Tagni Jõeleht selgitas, et aastaid rahastati Loksa tankla juures seisnud ohtlike jäätmete konteineri renti ja tühjendamist Loksa linnaga kahasse, arveid esitati kord kvartalis ning need jäid 100-200 euro vahele. Viimasel ajal hakkas Loksa linn ohtlike jäätmete äraveo eest küsima järjest suuremaid summasid, isegi 1000-2000 eurot. Kuna samasse kohta hakati panema ka olmejäätmeid, viis Ragn-Sells paar kuud tagasi konteinerid minema.

Loksa abilinnapea Andres Kaskla ütles, et kui vald ei rahasta, ei tule Loksale ohtlike jäätmete konteinereid enne, kui Tallinna 5a krundil valmib jäätmejaam: „Viimasel ajal hakati tankla juurde palju rohkem tooma õlikanistreid ja värvinõusid, otsekui oleks mingi firma leidnud selle koha. Olmeprahti viidi ja mitmesuguseid asju. Arved läksid suureks, ka Loksa linn pole huvitatud sellisest rahastamisest. Kui konteinerid ära viidi, helistavad valdavalt valla inimesed ja küsivad, miks enam pole. Soovitame viia Kiiu jäätmejaama.“

Eelmine artikkelParila külas põles talumaja
Järgmine artikkelMIKA ORAVA ehitas Pikva kabeli juurde kellatorni