Loksa noored võitsid kolmandat korda spordimälumängu Bumerang

2216

Koolinoorte spordimälumängu Bumerang kümnendal hooajal saavutas Loksa gümnaasiumi nelik (Pent Paalberg, Mart Tamm, Taavi Tšernjavski ja Tarmo Metus) 44 punktiga taas esikoha, järgnesid 42 puntiga Rapla Vesiroosi gümnaasium ning 39 punktiga Lüllemäe põhikool.

Loksa kooli noortele oli see kolmas järjestikune võit, parimad oldi ka aastatel 2011 ja 2012.

Sel aastal selgusid Eesti parimad koolinoortest sporditundjad 19. aprillil Hugo Treffneri gümnaasiumi aulas. Esikolmikut autasustati hiljem Eesti spordimuuseumis.

Loksa võistkond saab Eesti Korvpalliliidult vabapääsmed Tallinnas suvel toimuvale U20 vanuseklassi noormeeste EM turniirile.

Bumerangi korraldab algus­aastatest peale Eesti koolispordi liit, peamisteks koostööpartneriteks on Eesti olümpiakomitee ja Eesti Päevaleht.

Bumerangi küsimusi koostab endiselt spordiajaloolane Jaak Valdre.

Eesti Päevaleht kajastas võislust pikema looga. Kui ajakirjanik küsis Loksa noormehelt Pent Paalbergilt, milline oli kõige huvitavam küsimus, vastas ta, et see küsimus, kus taheti teada, millisel spordialal on tulnud Eesti juunioride mitmekordseks meistriks ja 1991. aastal Eesti meeskonna koosseisus NSVL meistriks Moskva abilinnapeaks valitud Maksim Liksutov, kes on sündinud Loksal. Loksa võistkond oletas, et kurnimängus. Õige vastus on, et allveespordis.

Eelmine artikkelLõbustusasutuses rünnati meest
Järgmine artikkelKuusalu algklasside „Pöial-Liisi“ etendus vaimustas publikut