Loksa muusikakoolile sooviti 40. aastapäeva peol pikka iga

3003

„Muusika parandab meeli, teeb inimesed ilusaks ja heaks,“ sõnas sünnipäevapeol kooli direktor LAURI METUS.


Loksa muusikakooli 23 aastat juhtinud RAIDI ANDRE ja viimased 17 aastat direktori ametis olnud LAURI METUS.

Loksa muusikakool sündis 1972. aastal tänu Raidi Andrele ja tema tolleaegsetele kolleegidele, kellega oli 15 aastat ehk aastast 1957 õpetanud lapsi Loksa keskkooli muusikaklassis.

Laupäeval, 2. veebruaril toimunud peol oli aastatel 1972-1995 muusikakooli juhtinud Raidi Andre kohal ja klõpsis pilte teha, nagu alati, kui Loksa muusikaelus on midagi toimumas. Ta on õpetajate nimekirjas tänini, annab õpilastele muusikaloo tunde ja vastutab ettevalmistusklassi eest. Tuleval aastal täitub tal Loksale muusikaõpetaja ametisse tulekust 55 aastat.

Sünnipäevakontsert oli taas koos üllatustega. Kui viis aastat tagasi rõõmustati publikut sellega, et üles astus vilistlastest akordionistide ansambel Erika Kasetalu juhendamisel, siis nüüd tulid esinema ka vilistlastest viiuldajad. Õpetaja Riina Paartalu kogus viiuldajate ansamblisse oma õpilased, nii praegused kui endised. Vilistlastest tegid kaasa Anneliis Paide, Hilleri Treisalt ja Ethel Genergard. Ka viiuldajate ansamblile sooviti tegevuse jätku.

Akordionistide ansamblist on saanud nüüdseks igal neljapäeval koos käiv taidlusring – selle liikmed Terje Välkmann ja Kaili Peetermann jutustasid, et polnud kuni 35. aastapäeva peo esinemiseni 20 aastat akordioni käes hoidnud. Praeguseks aga ei oska enam kõiki esinemisi üles lugeda, neid on palju. Järjest õpitakse juurde uusi lugusid.

Endised õpilased on haaratud ka õpetaja Juule Laurendi vilistlasnaiskoori, kellega käidi ülemöödunud suvel esinemas üldlaulupeol. Abidirigent Triin Makuhhin juhatas ka kontserdil ühte pala. Vilistlasnaiskoor lõpetas kontserdi kolme lauluga, solist oli Kaisa Kaisel.

Aastapäevakontserti konfereeris muusikakooli vilistlane Ilja Massalov, õhtust pidu teadustas muusikakooli vilistlane Mihkel Tikerpalu. Tantsuks mängisid kooliga seotud muusikud. Esmalt astus üles ansambel Rööm, kuhu kuuluvad Loksa gümnaasiumi õpilased Kert Krüsban, Anton Rohtla, Kristo Metus, Katarina Ilves, Annely Jürimets ja Anete Lomp. Helimees oli vilistlane Aivar Jürimets.

Üllatusesinejad olid Ilja Massalov ning Mihkel Tikerpalu ja Arthur Škurko. Ansamblis „Vaim“ mängisid muusikakooli esimene lõpetaja Valdek Kilk koos solisti Imbiga. Peo lõpuks musitseeris ansambel A-LA – Lauri Metus ja Aivar Jürimets. Jazzi pooltunnis astusid üles Kaisa Kaisel ning Juule Laurend ja Alari Lahe klaveril, Lauri Metus klarnetil.

Tantsu ajaks jäi saali vähe rahvast, kuid kontserdil oli rohkem kui 100 inimest. Õnnitlejate seas olid Loksa linnapea Värner Lootsmann, Kuusalu abivallavanem Tõnu Ammussaar ning Loksa gümnaasiumi, Loksa lasteaia, lapsevanemate, Loksa Kultuuri, Lätist Kandava sõpruskooli, Kuusalu Kunstide Kooli esindajad.

Kuusalu muusikakooli endine direktor Mare Russak sõnas: „Oleme Loksa muusikakooli inimestega puuda soola koos ära söönud. Loksal oli 40 aastat tagasi väga hea pinnas oma muusikakooli asutamiseks. Meil Kuusalus õnnestus see 15 aastat hiljem.“

Lauri Metus tänas lillede ja kingitustega kõiki õpetajaid, neid on praegu 11: Rutt Palmar (üldpill, noodikogu), Raidi Andre (muusikalugu), Erika Kasetalu (akordion, flööt), Riina Paartalu (viiul, flööt), Juule Laurend (solfedžo, lastekoor), Natalja Frank (kitarr), Irina Šults (klaver, solfedžo), Leonilla Fomenko (klaver, solfedžo), Ene Torrim (klaver), Alari Lahe (kontsertmeister). Lauri Metus õpetab klarnetit ja saksofoni.

Külalistele anti kaasa peo puhuks tehtud kalender muusikakooli hoone pildiga ja pasta­pliiats kooli logoga – need valmisid sponsorite abiga, toetasid Loksa kohalikud ettevõtted.

Loksa muusikakoolis on praegu 60 õpilast, neist kolmandik Kuusalu vallast. Muusikakool on kakskeelne. Aastate jooksul on muusikakooli lõpetanud üle 200 noore, õpetajaid on olnud 40.

Eelmine artikkelKulli külas põles saun
Järgmine artikkelAvapidu tõi Kolga Rahva Majja palju külalisi