ANNE EENPALU esitas Aruküla pensionäridele opereti- ja muusikalilaule

4584
Ülla Millistferi muusikasalongi solistid HEINO PAALBERG ja ANNE EENPALU.

ÜLLA MILLISTFERI muusikasalongi solistid esinesid Raasiku valla eakate peol.

Aruküla rahvamajas on kord kvartalis pensionäride pärastlõuna ehk pidulik meelelahutusüritus valla eakatele. Möödunud nädalal said pensionärid osa muusikali- ja operetiaariatest ning duettidest, mida esitasid Tallinnas tegutseva Ülla Millistferi muusikasalongi solistid: Arukülas asuva Hellema talu perenaine Anne Eenpalu ja arhitekt Heino Paalberg Tallinnast. Esinesid ka muusikapedagoog Ave Kumpase laululapsed. Vanaprouasid ja -härrasid oli kuulama tulnud 30 ringis.

Aruküla kultuuriseltsi juhataja Garina Toomingas jutustas, et seekordne esineja tuli tallegi toreda üllatusena: „Anne Eenpalu võttis minuga ühendust ja küsis, kas nad võiksid mõnel üritusel esineda. Arvasin, et kuna ta on Memento nõunik, siis soovib näiteks kedagi kutsuda rääkima oma mälestustest. Aga selgus, et esinema tullakse hoopis operetilauludega muusikastuudiost, kus ta ise osaleb. Leidsin, et see sobib hästi meie seekordsele pensionäride peole.“

Anne Eenpalu on muusika ja laulmisega tegelenud aastaid. Ülla Millistferi muusikasalongis on ta laulmas käinud kaks aastat.

„Viimased paarkümmend aastat on olnud väga rasked. Pidin üles ehitama talu, muretsema tehnika, pidama loomi ja kasvatama poega. Nüüd, kus poeg on talu pidamise üle võtnud, tahan tegeleda sellega, mis mulle kõige rohkem meeldib ehk muusikaga ja inimeste aitamisega. Saame Ülla Millistferiga kokku umbes kord kuus ja teeme proovi. Suveajal vähem, siis on ta oma maakodus“ rääkis Anne Eenpalu.

Õhtu sissejuhatuseks lausus Anne Eenpalu, et kord tuleb iga inimese elus aeg, mil ta annab tagasi selle, milleks teda on õpetatud ja koolitatud.

Koos Heino Paalbergiga esitasid nad tuntumaid laule operettidest „Viini veri“, „Minu veetlev leedi“, „Haway lill“, „Wunderbar“, „Mustlasparun“. Kõlasid ka soololaulud, mida Ülla Millistfer saatis digiklaveril.

Aruküla pensionärid kiitsid ettevõtmise korraldajaid ja lisasid, et nendeealistele on kodukohas palju tegevust.

„Ütleks lausa, et üleliia, kui kõigest osa võtta – teatrit, tantsu, võimlemist. Kes kodus istub, see on küll ise süüdi,“ naeris Anne Jõhvik, kes korraldab Aruküla rahvamajas perenaiste klubi.

Ellen Neeme kiitis Garina Toomingat: „Meil on väga tubli eestvedaja. Sädeinimene, leidlik ja hea organisaator.“

Eelmine artikkelKulli külas põles saun
Järgmine artikkelAvapidu tõi Kolga Rahva Majja palju külalisi