Loksa korteriühistud tegid linnavalitsusele avalduse

1334

Kortermajade esindajad paluvad vee ja kanalisatsiooni hinda tõsta järk-järgult.

Vee hind Loksal tõusis 1. augustist 48,7 protsenti ehk 3,35 eurole kuupmeetri eest. 10. augustil esitasid Loksa korteriühistud linnavalitsusele avalduse, mille olid koostanud kolme korteri­ühistu esimehed. Avaldus on suunatud linnavalitsusele, volikogule ja OÜle Loksa Haljastus, palutakse vee ja kanalisatsiooni hinda tõsta järk-järgult.

Avalduses on kirjas, et Loksal on 2973 elanikku, kelle seas palju töötuid – neid leidub igas kortermajas, seda näitab võlgnevus kommunaalteenuste eest. Samuti kirjutatakse, et paljud inimesed on Loksalt lahkunud, korterid on tühjaks jäänud ning kortermajad ei suuda arveid maksta ja kasutavad selleks remondifondi.

Korteriühistute esindajad kirjutasid veel: „Juhime tähelepanu asjaolule, et suvi saab kohe läbi ja algab uus kütteperiood, kuid Avoterm OÜ pole teinud midagi selleks, et uuel kütteperioodil poleks nii ulatuslikke avariisid kui eelmisel kütteperioodil. Palume teostada kontrolli Avoterm OÜ tegevuse üle Loksa katlamajas, et kütus oleks kvaliteetne ja veetemperatuur vastaks nõuetele.“

Avaldusele kogus allkirju Loksa elanik Ilmi Ternovskaja. Ta rääkis, et allkirja andsid 920ne korteri esindajad – korteriühistute esimehed või juhatuse liikmed. Tema sõnul puuduvad avalduselt ühe 90 korteriga ja paari kahekorruselise kortermaja esindajate allkirjad.

„920 korterit on kindlasti rohkem kui 51 protsenti Loksa korteritest,“ lausus Ilmi Ternovskaja.

Korteriühistute esindajad ootavad linnavalitsuselt 25. augustiks kirjalikku vastust, kas vee ja kanalisatsiooni piirhindasid tõstetakse järk-järgult.

Korteriomanike ühisuse Uus 4 esimees Robert Rohtla tõdes, et nende ühisus kasutab arvete maksmiseks remondifondi: „Kui inimene ei suuda maksta,  peab ühisus arve tasuma ja see raha tuleb kuskilt võtta. Meie maja on kasutanud remondifondi. Inimese võlg ühisuse ees ei kao. Üldiselt, kui inimene jääb pikaks ajaks võlgu, antakse asi inkassosse. Ühistu saab raha tagasi, aga inimene jääb korterist ilma. Meie ei ole inkassofirmateenuseid kasutanud, püüame paindlikud olla ja teeme maksegraafikuid.“

Ta ütles, et maja remontimine on keeruline, kuna ei julge remondifondi remonditöödeks plaanida : „Ei tea, kuidas inimesed jaksavad kütteperioodi ajal  arveid maksta. Kui ei maksa, tuleb see raha kuskilt võtta.“

Robert Rohtla arvas, et pärast hinnatõusu hakkab maksmisega raskem olema pensionäridel ja üksikutel inimestel: „Tahes tahtmata peame ajaga kaasas käima, uus torustik on vaja ehitada, kuid hinnatõus on natuke liiga järsk ja tuli ootamatult.“

Politsei tegi hoiatuse
Loksa vee ja kanalisatsiooni hinna tõusu teema muutus aktuaalseks juulikuus, kui linnavalitsusele saadeti 450 allkirjaga kutse rahvakoosolekule. 26. juuli rahvakoosolekul oli hinnatõus üks põhilisi teemasid. Ka seal avaldasid elanikud arvamust, et vee hinda tuleks tõsta järk-järgult ja 1. oktoobrist.

Seoses rahvakoosoleku teate avaldamisega tegi politsei möödunud reedel, 9. augustil Ilmi Ternovskajale hoiatuse.

„Kuivõrd Loksa kaabeltelevisioon Djuk ei nõustunud rahvakoosoleku kuulutust raha eest eetrisse laskma, ei jäänud mul muud üle, kui panna kuulutused Loksa kolmele teadetetahvlile ja kuue telefoniposti külge,“ jutustas Ilmi Ternovskaja.

„Politsei sai abilinnapea Andres Kaskla allkirjaga avalduse, et olen rikkunud Loksa linna sisekorraeeskirju. Kui Andres Kaskla kutsus garaažiühistu liikmeid koosolekule, olid tal endal ka teated postide küljes,“ ütles Ilmi Ternovskaja ja lisas, et viimasel ajal on postidel ka mustika ostukuulutusi.

Andres Kaskla ütles Sõnumitoojale, et tema isiklikult pole avaldust teinud, avalduse tegi linnavalitsus. Sõnumitooja küsis linnavalitsuselt, kas kõikide telefonipostidele kuulutusi riputanud inimeste kohta on tehtud või kavatsetakse teha politseisse avaldus. Linnavalitsus vastas, et Loksaga seonduvaid teemasid kajastatakse Loksa Elus.

Eelmine artikkelAuto kokkupõrge põdraga
Järgmine artikkelKuusalu valla külade kümnevõistluse võitis Kuusalu Tagahoov