Jäätmejaamad Ida-Harjus

36

Kui Kiius avati 12 aastat tagasi jäätmejaam, oli see Ida-Harjus esimene – rajatud väheste kulutustega, sest asukohaks valiti endine ehitusmaterjalide ladu. Hoone oli olemas, samuti suur ladustamisala. Päevi näinud kuur pole võrreldav uute jäätmejaamade kaasaegete teenindushoonetega, kuid tookord oli selle käivitamine edumeelne ettevõtmine, jäätmejaam hakkas tööle ning sinna hakkasid jäätmeid viima ka naaberomavalitsuste elanikud.

Tänu vanade asjade kogumise ja nende uutele kasutajatele jagamisega tegelevale operaatorile on Kiiu jäätmejaam teada-tuntud koht, kus võib leida mitmesugust vajalikku kraami. Ka nüüd, kui jäätmejaam on keskkonnainspektsiooni ettekirjutuse tõttu tühjaks veetud ja keskkonnaloa väljastamiseni suletud, palus operaator leheloos teada anda, et tema kasutuses olevas kuuris on alles kolm paari suuski ja leidub ka suusasaapaid, kel huvi, andku teada.

Ida-Harju uute jäätmejaamade ehitus olnud olnud oluliselt kallim. Loksa jäätmejaamale kulus üle 250 000 euro, toetas KIK. Kehra ja Aruküla mullu avatud jäätmejaamadele üle 130 000 euro, kummagi puhul aitas KIK 94 000 euroga.