Loksa kool osaleb rahvusvahelises saksakeelses projektis

1218

Möödunud nädalal oli Saksamaal Schiffdorfis projekti avakohtumine.

Loksa gümnaasiumi direktor Õnnela Tedrekin, saksa keele õpetaja Inga Korts-Laur, bioloogia õpetaja Glaidi Aasrand ning 12. klassi õpilased Diana Nooska, Kadri Piikman, Mihkel Allemann ja Aleksander Täht käisid 11.-14. oktoobril Saksamaal, kus kohtusid saksa, ungari ja itaalia koostööpartneritega.

Kokkusaamisel pandi paika kaheaastase projekti „Tagasi loodusesse – avastame üheskoos iidset ürdimaailma” ehk „Zurück zu Natur – Entdecken wir gemeinsam unsere alte Kräuterwelt” täpsem tegevus­plaan.

Projekti rahastab Euroopa Liidu haridusvaldkonna Comeniuse programm Eesti sihtasutuse Archimedes kaudu. Loksa kool saab kahe aasta peale 20 000 eurot.  Sellest 75 protsenti makstakse ette. Kui projekt on lõppenud, see summa kulutatud ja aruanne esitatud, makstakse ülejäänud 25 protsenti.

Koostööpartnerid on Schiffdorfi kutseõppekeskus Bremeni lähedalt Saksamaalt, Austria piiri ääres asuv saksa ja ungari õppekeelega Fertődi kutsekool Ungarist ja Sardiinia saarelt Itaaliast Olbia klassikaline lütseum.

Projekt viiakse läbi saksa keeles ning on suunatud gümnaasiumiastme noortele. Omavahel suheldakse Comeniuse internetiportaali eTwinning vahendusel.
Projekti tutvustuses on kirjutatud, et selle eesmärk on tundma õppida enda riigi ja partnerite riikide tähtsamaid ravimtaimi, uurida nende kasutustraditsioone ja rakendada õpitut praktikas.

Projektijuht ja autor Inga Korts-Laur: „Põhiline on, et õpilased ja õpetajad saaksid käia teistes maades, suhelda koostööpartneritega ja õppida saksa keelt. See projekt lõimib mitut õppeainet – peale keeleõppe veel bioloogiat, natuke keemiat, ka  tööõpetust  ja kunstiõpetust. Kuna tegeleme ravim- ja maitsetaimedega, tehakse kooli juurde katsepeenar. Kõigepealt kasvatatakse taimed, siis kuivatatakse, pakendatakse, õpitakse neid kasutama erinevates valdkondades, näiteks  köögis, iluravis, saunas, loodusraviks ja kaunistamiseks. Valmistatud tooteid võib müüa heategevuslikul otstarbel kooli või linna laadal.”

Esmalt on kavas küsitleda kohalikke inimesi, et välja selgitada traditsioonilised maitse- ja ravimtaimed. Iga kool paneb projekti käigus kokku kalendri oma riigi populaarsematest taimedest. Kogutakse retsepte ühise kokaraamatu jaoks. Tulemas on ka film, mis kajastab projekti tegevusi.

Kahe aasta jooksul käivad kõigi nelja kooli esindajad üksteisel külas. Maikuus sõidetakse Itaaliasse, projektijuhi sõnul võetakse siis kaasa 11. klassi noored.
Edaspidi osaleb kokkusaamistel igast partnerkoolist 10 inimest, nii õpilasi kui õpetajaid. Ka Loksa koolil tuleb võõrustada kokku 30 külalist. Ööbitakse vastuvõtjate kodudes.

Direktor Õnnela Tedrekin: „Elasin Schiffdorfis kodus, kus perenaine ei osanud inglise keelt. Olen koolis saksa keelt õppinud, kuid inglise keelega saan paremini hakkama. Tuli püüda end saksa keeles arusaadavaks teha, juba nende mõne päevaga sain hea praktika.”

Inga Korts-Laur on Neeme algkooli inglise, saksa, prantsuse ja vene keele õpetaja. Loksa koolis töötab ta kolmandat aastat, käib kord nädalas andmas saksa keele tunde.

Eelmine artikkelRehatse külast leiti mürsk
Järgmine artikkelÜVK projektidega tehakse Loksa, Kehra, Kuusalu ja Kiiu eramajadele kanalisatsioon