Lions-klubi tegi Arukülas turvalisuse päeva

1853
Arukülas sai näha, kuidas töötab märulipolitsei veekahur.

Raasiku valla turvalisuse päev oli Aruküla lauluväljakul laupäeval, 4. juunil.

Raasiku valla Lions-klubi president Aare Ets ütles, et turvalisuse päeva idee pakkus ühes vestluses välja klubi liige Rein Kalpus.
„Mulle tundus see väga hea mõte – ka Lions-klubi võiks aidata kaasa, et Raasiku vallas oleks turvaline elukeskkond – ning hakkasin seda meeleldi ette valmistama,“ sõnas president.
Aruküla lauluväljakul olid turvalisuse päeval kohal politsei, päästeteenistuse, Kaitseliidu, Raasiku Tuletõje, Eesti Naabrivalve, Elektilevi esindajad ja mitmed teised, kes jagasid infot ja õpetasid. OÜ Eldred esindaja näitas, kuidas inimest elustada, Tamrexi töötajad õpetasid, kuidas kasutada õigesti pulberkustutit. Publikumagnet oli märulipolitsei veekahur. Soovijad said katsuda Kaitseliidu relvi ja automaati kokku panna, tunda, kuidas on olla „üle katuse käinud“ autos ja palju muud.
Lions-klubi liikmed pidasid turvalisuse päeval kohvikut. Päevajuht oli Venno Loosaar, esinesid kohalikud peotantsijad ning naistrio. Kõik korraldamisega seotud kulud kandis Lions-klubi.
Aare Etsi kinnitas, et soov on hakata turvalisuse päeva korraldama igal aastal: „Hõikasin Arukülas maha, et järgmise aasta 3. juunil on Raasikul. Võib-olla teeme nädal varem, et rohkem tuleks lapsi. Praegu saatsime koolidesse info, aga õpilasi võinuks olla rohkem.“