Lillis oli seltsimaja sarikapidu

2011

Lilli seltsimaja ja spordihoone sarikapidu ehitajatele peeti neljapäeval, 9. veebruaril.

Seltsimaja sümboolne nurgakivi pandi MTÜ Lilli Küla Arendamise Selts kasutuses oleva Raadiku vana aida juurde 16. juulil. Ehitama hakati paar nädalat hiljem. Põhiehitaja on OÜ Agorek, kes tegi ka seltsimaja projekti, alltöövõtja on OÜ City Projekteerimine.

Esialgu oli plaan seltsimaja jaoks taastada vana aida kivimüüriga seinad, kuid need olid külavanem Bruno Engeli sõnul väga kehvas olukorras ning vanast aidast ei jäänud suurt midagi alles: „Kuna kõik venis ja hoone oli osaliselt katuseta, hakkasid müürikivid lagunema. Nüüd tulevad seltsimajale täiesti uued seinad, kuid alumine osa kaetakse maakiviimitatsiooniga, et jääks välimuselt eelnevaga sarnane.“

Seltsimaja-spordihoone majakarp on valmis, katusesarikate peale pandi spetsiaalne katusekangas. Sellega jääb töö esialgu seisma, kuni külaseltsil õnnestub leida ehitamise jätkamiseks raha. Bruno Engel kinnitas, et hoone konstruktsioonid on kaetud ning nendega ei juhtu midagi. Ka enamuses aknaauke on pandud kinni, et lumi sisse ei pääseks.

Seni on Lilli seltsimaja ehitamist toetanud peamiselt PRIA – kolmes voorus on selleks eraldatud kokku 180 000 eurot. Tänavu esitati plekk-katuse tegemiseks uus taotlus, kuid seda ei rahastatud. Anija valla eelarvest on omaosaluse katteks saadud kokku 19 798,55 eurot, sponsoritelt ja külaseltsi eelarvest on lisatud ligi 6200 eurot.

Bruno Engeli soov on, et seltsimaja-spordihoone saaks valmis tuleval aastal. See sõltub tema sõnul suuresti rahastamisest: „Olen kuulnud, et paljud fondid on juba otsas. Ka PRIAs ei ole enam seda meedet, kust oleme seni raha saanud. Kui meil tekkis mõte hakata seltsimaja ehitama, öeldi, et tuleb viis vooru, aga oli ainult neli. Väga palju me oma rahast ja pangalaenu abil teha ei suuda, ehitushinnad on viimase aastaga kõvasti tõusnud.“

Üks võimalus on küsida edaspidi toetust Leader-programmist. Seda on juba tehtud, kuid seni pole raha saadud. Sealt taotleti toetust seltsimaja kolmandale korrusele hosteli-tüüpi majutusteenuse pakkumiseks, kuid ei antud. Külavanem lubab edaspidi küsida uuesti.

Ta rääkis, et üks idee on hakata Lillis tulevikus korraldama laste spordilaagreid. Spordiorganisatsioonid otsivad Tallinna lähedal kohti, kus laagreid läbi viia. Selleks on spordisaali kõrval oluline ka majutusvõimalus.

Teine koht, kust raha taotletakse, on Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK). Lilli külaselts on sealt saanud toetust äriplaani koostamiseks, et hakata pakkuma laste päevahoiuteenust. Plaan on taotleda raha ka päevahoiukoha loomiseks seltsimaja teisel korrusele.

Seltsimaja esimesele korrusele tuleb tennisemõõtmetega spordisaal koos riietusruumide ja toitlustusvõimalusega. Teisele korrusele kavandatakse peale laste päevahoiu ka kaugtöökeskust.

Eelmine artikkelKolgas põles väikebuss
Järgmine artikkelSotsiaalminister HANNO PEVKUR käis Arukülas