TANEL PAABO on kadettide Euroopa meister karates

1670

Esmaspäeval käisid Kuusalu keskkooli 9. b klass, klassijuhataja, direktor ja õppealajuhataja Tallinnas lennujaamas vastsel Euroopa meistril vastas.

Eelmisel nädalavahetusel Bakuus toimunud 39. juunioride ja kadettide Euroopa meistrivõistlustel karates võitis Eesti rahvuskoondise liige Tanel Paabo Kuusalust kuldmedali. Viimaste võitudega rahvusvahelistel võistlustel oli ta 14-15aastaste ehk kadettide seas +70 kg kehakaalus kindel medalipretendent.

Tanel Paaboga samas kaalukategoorias võistlesid 20 riigi esindajad. Ta alustas eelringist, avakohtumises alistas belglase Stef Adamsi 8:0, seejärel võitis 7:0 hispaanlase Marcos Martinez Velilla. Veerandfinaalis kohtumine kreeklase Nikolaos Vavoulidisega lõppes viigiliselt, kuid uute võistlusreeglite järgi otsustab kohtunikekogu sportlase aktiivsuse ja tehnika järgi, kummale võit antakse. Tanel Paabo kuulutati 1:0 võitjaks.

Poolfinaalis oli tema vastane ungarlane Csaba Foldes, kohtunike häältega 2:0 kuulutati võitjaks taas Kuusalu noormees.

Finaalkohtumine Sloveenia esindaja Patrik Sumandliga kujunes väga tasavägiseks ja pingeliseks. Jäädes punktidega 0:1 ja 1:2 taha, suutis Tanel Paabo kohtumise lõpuks 3:2 võita.

See oli noore andeka sportlase karjääri tipphetk, kui autasustamisel pandi kaela Euroopa MV kuldmedal, tema auks mängiti Eesti Vabariigi hümni ning masti tõmmati Eesti rahvuslipp.

„Ma ikka veel ei usu, et tulin võitjaks,“ ütles Tanel Paabo esmaspäeval pärast kojujõudmist. „Olen väga õnnelik, minu töö on tehtud nii, nagu pidin tegema. Mul on hea meel, et sain treenerile au teha.“

Ta rõõmustas, et klassikaaslased ja õpetajad olid tulnud lennujaama vastu ning tunnistas, et päris üllatus see polnud, Facebooki kaudu sai teada, et seda organiseeriti.

Rõõmu tegi ka see, et lennujaamas õnnitles teda Eesti Vabariigi presidendi käsundusohvitser, kes andis üle lilled ning õnnitluskaardi president Toomas Hendrik Ilveselt ja proua Evelin Ilveselt. Tanel Paabo pälvis 2011. aasta lõpus presidendi­proualt noore sportlase preemia. Nädal enne noormehe Bakuusse sõitmist külastas Evelin Ilves koos olümpiavõitja Erki Noolega Kuusalu keskkooli, et tunnustada tublit noort karatekat ka koolikaaslaste ees.

Tänavustest suurematest võistlustest tuleb märtsi alguses Estonian Open, juunis toimuvad Moskvas Euroopa regionaalsed meeskondlikud võistlused.

Tanel Paabo alustas karate­treeninguid Kuusalu karateklubis IVL 9aastaselt. Viimased neli aastat on tema treener Tallinnas Budo klubis Aleksander Zõkov, kes on ühtlasi ka Eesti koondise peatreener. Tanel Paabo sõidab Tallinnasse treeningutele keskmiselt kuus korda nädalas, lisaks treeningud Kuusalus treeneri koostatud kava järgi. Selle suure treeningmahu juures on ta hoidnud korras oma õppetöö. Tal on kindlad eesmärgid ja plaanid tulevikuks, nende elluviimisel on suur abi olnud perekonna toetusest.

Võistlusreisi Bakuusse toetasid AS Eesti Eine, AS Hydroscand, Kristiina Ojuland ja Raimo Kägu.

Eelmine artikkelKolgas põles väikebuss
Järgmine artikkelSotsiaalminister HANNO PEVKUR käis Arukülas