Kiius, Kehras, Raasikul ja Arukülas võlanõustaja vastuvõtud

1031

Kosel registreeritud MTÜ Restart pakub koostöös valdadega Ida-Harjus võlanõustamisteenust.

Juunist alustab Kuusalu vallas Kiius, Anija vallas Kehras ning Raasiku vallas Arukülas ja Raasikul kaks korda kuus vastuvõttu professionaalne võlanõustaja Helen Kõiva.

Vastuvõtt on tasuline, nõus­tamiskord maksab 250 krooni. Valdadega on kokku lepitud, et vähekindlustatud inimestele tasutakse nõustamistasu sotsiaaltoetusena tagasi.

Et ei tekiks järjekordi, palutakse abivajajail end eelnevalt registreerida. Info vastuvõtuaegadest ja kontaktidest leiab MTÜ Restart kodulehel www.restart.okas.ee.

MTÜ Restart juhatuse esimees Astrid Ojasoon rääkis Sõnumitoojale, et esialgu käivitatakse võlanõustamisteenus Harju maakonna 9 omavalitsuses – Anija, Raasiku, Kuusalu, Aegviidu, Jõelähtme, Kose, Kõue, Kiili ja Viimsi vallas. Ettevõtmist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) – eraldatud toetussummast osteti arvuti ja muud töövahendid.

Omavalitsused lubavad võlanõustajal kasutada vastuvõturuume tasuta. Teenus hinna sisse on kavandatud nii nõustaja transpordikulu kui ka töötasu.

Astrid Ojasoon: „Küllap esialgu ei ole kerge, aga püüame hakkama saada. Kuna info võlanõustamisteenusest ei ole ilmselt veel inimesteni jõudnud, võib esialgu tulla vastuvõttudele vähe rahvast. Anija vallas läheb töö kohe käima, seal on sotsiaaltöötajad saatnud viis inimest meie nõustaja jutule, nende eest tasub vald.”

Ta rääkis, et kõige parem oleks, kui vastuvõturuumid ei asuks vallamajas, sest on inimesi, kes ei soovi, et võidakse märgata nende käiku võlanõustaja juurde. Kuid esialgu kasutatakse neid ruume, mida valdadel oli võimalik pakkuda. Kas on tarvis ja ka võimalust neid vahetada, selgub edaspidi.   

Eelmine artikkelPäästeti koer
Järgmine artikkelAruküla koolihoonega tutvus pidulikul avamisel üle 700 inimese