Lapsed soovivad Kehrasse miniloomaaeda ja kommivabrikut

1002

Lasteaialapsed esitasid vallavalitsusele ettepanekud, kuidas linna paremaks muuta.

Kehra lasteaiad Lastetare ja Lepatriinu tähistasid esmaspäeval, 2. juunil lastekaitsepäeva  rongkäiguga läbi linna. Osa võtsid kahe lasteaia lapsed ühes direktorite, õpetajate, abiõpetajate ja teiste töötajatega. Kokku osales paraadil ligi 150 last.

Õhupalle ja lippe lehvitades kõndisid  Lepatriinu  lapsed  esmalt Lastetareni, sealt liiguti üheskoos pikas rivis kohvik Sohviku ja spordikeskuse eest läbi koolimajani.

Edasi suunduti vallamaja ette, kuhu lastega tulid kohtuma vallavanem Arvi Karotam ja lastekaitsespetsialist Katre Reilent. Nad jagasid komme, vallavanem ütles, et lapsed on nende valla tulevik ning palus neid olla emadele-isadele head lapsed. Lepatriinu lasteaia lapsed andsid talle üle paberrullid, kus oli kirjas nende arvamus, mis on Kehras head,  ja soovid, mida võiks teha, et linn oleks veel toredam.

Lapsed olid kirjutanud, et neile meeldib lasteaed, kool, kohvik Sohvik, rohelised puud, jõgi, et saab kala püüda, poed, uus raamatukogu ja mänguväljak.

Nad arvasid, et võiks olla ka spaa, ujula, Vembu-Tembumaa, seiklusrada, lõbustuspark, golfiväljak, jalgrattateed, siledad kõnniteed, rohkem lilli, kommivabrik ja kommipood, lastekohvik, miniloomaaed, loomade varjupaik, teaduskeskus Ahhaa ning vähem halba lõhna.
Vallavanem ütles kirjutatut lugedes, et vallavalitsus mõtleb mitmeski küsimuses samas suunas ning paremad teed ja kaunim ümbrus on tulekul. Ujula kohta sõnas ta, et selle ehituseni lähiaastatel siiski ei jõuta.

„Tore on lugeda, et lastele meeldib nende lasteaed ja  ka koolimaja on silma hakanud. Mis puudutab miniloomaaeda, võiks see olla idee meie turismiettevõtjatele. Kommipoe asemel on ehk mõneks ürituseks võimalik läbi rääkida Kalevi kommibussiga,“ pakkus Arvi Karotam.
Lastetare lasteaed on lastekaitsepäeva rongkäiku teinud viis aastat. Seekord kaasati Lepatriinu lasteaed, et suurendada koostööd. Esmakordne oli ka laste ettepanekute esitamine vallavalitsusele.

„Mõtlesime, et lapsed võiksid mõelda ümbruskonna peale ja vaadata, mis on ilus ning mis meeldiks. Võibolla saab ka vallavalitsus neilt väikeseid vihjeid,“ rääkis Lastetare õppealajuhataja Maret Kivistu.

Muusikaõpetaja Leili Viirmann ütles, et lastekaitsepäeva rongkäik on hea võimalus tulla oma lasteaia sümboolikaga välja: „Varasematel aastatel oleme tee ääres kohanud rohkem inimesi ja kaasaelajaid, seekord oli kahjuks vihmane. Edaspidi võiks  rongkäiguks selgeks õppida mõned lood, mida üheskoos laulda.“

Kui alguses oli plaanitud suunduda pärast paraadi staadionile, et seal õpetajate juhendamisel mängida ühismänge, jäi see vihma tõttu ära ja rongkäigult mindi tagasi lasteaedadesse. Õpetajad aga lubasid, et hoiavad mängud järgmiseks aastaks, kui lastekaitsepäev on päikeseline.

Eelmine artikkelKuusalu koolile TV 10 Olümpiastardi Harju finaali 2. koht
Järgmine artikkelArukülas avati endise vallavanema TOIVO VEENRE mälestuspink