ARVI KAROTAM on kaevandusmuuseumi 300 000. külastaja

2542

Anija vallavalitsus külastas Sõmeru valda.

Möödunud esmaspäeval, 23. mail külastas Anija vallavalitsuse 16liikmeline delegatsioon õppesõidu käigus Kohtla kaevandusparki. Anija vallavanem osutus kaevanduspargi 300 000. külastajaks, delegatsioonile kingiti tort ning Arvi Karotam sai kuldse kiivri ja aukaevuri tiitli.

Vallavanem kommenteeris, et traditsiooniliselt käivad vallamaja töötajad paaril korral aastas tutvumas teiste omavalitsustega. Seekord külastati Lääne-Virumaal Sõmeru valda, kuna see on viimase 10 aastaga palju arenenud.

„Hea mulje jäi sealsest noorsootegevusest. Kokku on viis noortekeskust, põhjalikult tegeletakse ennetustööga, mis hoiab noori halvale teele sattumast. Pakutakse piisavalt võimalusi ja tegevusi. Meie noortekeskuse töötajad lähevad neile sügisel külla, et tutvuda töökogemusega,“ rääkis Arvi Karotam.

Ta lisas, et omaette vaatamisväärsus on ka Sõmeru vallamaja, mis on loodussõbralikust materjalist ning pakub vallarahvale palju võimalusi.
Oluliseks pidas ta väljasõitu Anija valla turismiarengukava koostamise seisukohalt, sest külastati kohalikke turismiobjekte, sealhulgas Kohtla kaevandusparki.

Arvi Karotam: „Tutvusime kaevandusprotsessi ja selle ajalooga. Unikaalne, kuidas üks vald on kasutanud ära suletud kaevandust ja see annab tulu. Kohe tekkis mõte, mis võiks olla Anija vallas sellist, mis meelitaks. Võiksime rohkem eksponeerida meie paberitootmist. Samuti Kehra raudteejaama kodukandimuuseumi, kui see saab korda, ning Anija mõisa.“

Veel külastati Alutaguse seiklusparki. Kõik vallavalitsuse liikmed läbisid seiklusraja, kus tuli sõita köiega 400 meetrit üle järve.

Arvi Karotami sõnul on seiklusrada  hea näide, kuidas looduslikke tingimusi on hästi ära kasutatud, ning arvas, et ka Kehrasse võiks rajada keskuse, mis pakuks  noortele huvitavat ja kehaliselt aktiivset tegevust: „Meie noortelt on tulnud ettepanek  rajada Kehrasse skatepark. Loodan, et valla järgmise aasta eelarve võimaldab selle idee ka ellu viia.“

Eelmine artikkelKuusalu koolile TV 10 Olümpiastardi Harju finaali 2. koht
Järgmine artikkelArukülas avati endise vallavanema TOIVO VEENRE mälestuspink