Laimu uurimisest Kuusalu Soojuse kohta

1194

Seadus ei võimalda algatada laimu asjus kriminaalmenetlust.

Põhja politseiprefektuur saatis Kuusalu Soojusele teate, et ei alusta uurimismenetlust selgitamaks välja, kes koostas päev enne kohalikke valimisi, laupäeval, 17. oktoobril Kuusalu vallas levitatud plakati.

Selle ühel poolel teatati, et vallale kuuluv Kuusalu Soojus on pankrotieelses seisus ning avaldatud oli vallavalitsuse otsus ettevõttele ettemaksu tegemise kohta. Teisel poolel süüdistati Ühiselt Edasi nimekirja ehk valla senist võimu Kolgaküla mahapõlenud rahvamaja kindlustamata jätmises ja vallale 10 miljoni krooni suuruse kahju tekitamises.

Kuusalus Soojus soovib taotleda ELi Ühtekuuluvusfondist toetusrahana kümneid miljoneid kroone Kuusalu-Kiiu-Kolga veeprojektile. Kuna ettevõte ei ole pankrotieelses olukorras, hindas juhtkond plakatit laimamisena ja soovis, et politsei selgitaks välja laimaja isiku. Politsei vastas, et laimu levitamine ei kuulu kriminaalmenetluse alla.

Kuusalu Soojuse tegevjuht Raul Valgiste ütles, et laimu asjus võiks pöörduda tsiviilkohtusse, aga takistuseks saab asjaolu, et ei tea laimu levitaja isikut. Samas politsei keeldub uurimast, kes on laimaja.

Uuritud on ka Eesti Postist ja mitteametlikult saadud teada, et lehed viidi Kuusalu vallas postiljonide kaudu levitamiseks Tallinnasse peapostkontorisse. Viija märkis enda nimeks Mart Mets, aga maksis sularahas ja isikut tõendavat dokumenti ei küsitud. Seega võib tegu olla väljamõeldud nimega.  

Raul Valgiste lisas, et mõningast infot on saadud ja selle alusel kahtlustatakse konkreetset isikut, kuid kindlaid tõendeid ei ole.

„Konsulteerime veel juristidega, aga kallist advokaadibürood me palkama ei hakka. Võib juhtuda, et me ei saa kindlalt teada, kes ettevõtet laimas. Ehk aeg annab arutust,” sõnas ta.

Eelmine artikkelVarastati metalli
Järgmine artikkelAnija uus vallavanem on TIIT TAMMARU