Aruküla kool kolis renoveeritud majja

3557

Aruküla põhikooli 7 klassi alustasid uut õppeveerandit oma koolimajas.
Aruküla kooli 9. klassi õpilased REGINA TEDREMA, ENELI KALVIK ja RISTO TAMMEOKS kiitsid väga koolisöökla uut väljanägemist.
„Õpetajatel vaheaega ei olnud. Mõnel olid varbad rakkus ja tallaalused ümmargused, mõni sai sinikaid, aga hakkama saime,“ kirjeldas õppealajuhataja Maire Palusoo koolivaheajal toimunud kolimistööd ajutisest koolimajast – vallamajaga samas hoones asuvast rahvamajast – värskelt remonditud kooliruumidesse.

Peaaegu kogu kolimistöö tehti ära enda jõududega, ühe lapsevanema organiseeritud kolimisfirma aitas vaid suure paljundusmasina ning 200-kilose seifi transportimisel.

Pool kooli on valmis
„Töö käigus selguvad kindlasti mõned pisivead, see on loomulik. Esimesel päeval näiteks ei hakanud koolikell tööle. Kuid ehitaja töö suhtes rahulolematuseks põhjust ei ole,“ ütles Aruküla kooli direktor Avo Möls.

Uut kella ei pea enam koolitädi nupulevajutamisega helistama, vaid see on vastavalt tunniplaanile programmeeritud arvutisse – tundide algust ja lõppu märgivad erinevad helinad. Et koolikell kostaks kõikjale, on klassides ja koridorides kõlarid.

Rekonstrueeritud kooliosa moodustab umbes poole ehk ligi 1700 ruutmeetrit hoone tulevasest mahust. Ülejäänu peab valmima tuleva aasta veebruariks.

Esimesel korrusel on söökla, poiste tööõpetuse klass ja raamatukogu, teisel ja kolmandal korrusel klassiruumid, kabinetid kooli juhtkonnale jm.

Iga korrus on eri värvitoonides – esimene punakas, teine oranž ja kolmas roheline. Klasside põrandail on suured tähed, igas klassis erinev. Ka klassiuste klaasidele on joonistatud tähed. Koolipingid jäid vanas kooliosas peamiselt samaks, päris uue sisustuse said arvuti- ja kunstiklassid, uued kapid-riiulid on kõigis klassides.

Koolimajja kolisid vallamajast ja osaliselt ka lasteaiast üle 7 klassi – 5.-9. klass, 2.A ja lihtsustatud õppetööga klass. Kuigi algklassid saavad koolis edaspidi oma tiiva, oli teise klassi praegune kolimine sundkäik – nad ei mahtunud lasteaeda ning õpivad praegu uues keeleklassis. Lasteaeda jäävad kuni juurdeehituse valmimiseni viis klassi – kaks esimest, 2.B, 3. ja 4. klass.

Endise klassisüsteemi asemel on koolis nüüd kabinetisüsteem – igal aineõpetajal on oma klass, õpilased liiguvad erinevate klasside vahet.

Koolipere on rahul
Esmaspäev, 2. november ehk teise veerandi esimene koolipäev oli põhjaliku uuenduskuuri läbinud Aruküla koolimajas tavapärasest pidulikum. Kooli kokad valmistasid sel puhul kartulisalatit viineritega, kõik said ka kooki.

9. klassi õpilased Regina Tedrema, Eneli Kalvik ja Risto Tammeoks, kes esimese veerandi pidid õppima lasteaiahoones, rõõmustasid, et saavad suurem osa viimasest õppeaastast veeta põhjalikult remonditud koolis. Nad kinnitasid – erinevalt varasemast sel korral isegi ootasid koolivaheaja lõppu, et oma silmaga näha remonditud maja. Kuna esimestel koolipäevadel kõiki klasse läbi käia ei jõutud, arvasid nad, et põnevust jätkub vähemalt nädalaks.

„Ilus kool on,“ sõnas Regina Tedrema.

Risto Tammeoks lisas, et roheline värv talle meeldib, kuid oranžid ruumid eriti mitte. Ta kiitis klasside uusi toole, mis olevat varasematest palju mugavamad.

„Kunstiklassis on väga lahedad lauad ja suur pluss on markertahvlid – enam pole klassides kriiditolmu nagu varem,“ märkis Eneli Kalvik.

Noored kiitsid ka, et koolisöökla on tunduvalt ilusam kui enne ning olid kindlad, et seal hakatakse seal tegema väga häid sööke, sest koolitoidud olevat Arukülas olnud ka varem väga head. Miinustena tõid nad välja tualettruumid – WC-uste lukke on võimalik väljastpoolt avada ning üleannetud poisid olid seda juba esimesel päeval katsetanud.

Eelmine artikkelVarastati metalli
Järgmine artikkelAnija uus vallavanem on TIIT TAMMARU