Lahemaa kaitse-eeskirja kohta on esitatud 70 kirja ettepanekutega

852

Kaitse-eeskirja eelnõu avalikud arutelud tulevad juunis ja augustis.

Keskkonnaameti Viru regiooni kaitse planeerimise spetsialist Timo Kark ütles, et Lahemaa rahvuspargi kaitse-eeskirja projektile on tulnud ettepanekuid nii maaomanikelt kui ka Kuusalu ja Vihula vallalt ning RMKlt. Kirju ettepanekutega oli kokku ligi 70, nendele on aega vastata kahe nädala jooksul pärast eelnõu avalikustamise lõppu. Avalikustamine toimus 18. jaanuarist 30. aprillini.

Paljud Kuusalu valla elanikud on rääkinud, et nad ei ole senimaani saanud kätte kirja eelnõu kohta, kuigi keskkonnaamet lubas, et teate kaitse-eeskirja avalikustamisest saavad kõik 4500 maaomanikku.

Timo Kark selgitas, et ligi 600 kirja tuli tagasi: „Lisatud oli märkused, et kas ei olnud inimesi kodus või ei tulnud kirjale järele. Postkontorites hoiti tähitud kirju kaks nädalat. Kuna teati, et käib avalikustamine, oleks võinud meile helistada, et ei saanud kirja, oleksime saatnud uue.”

Vastuskirjade kohta sõnas ta, et neid on koostatud. Koos eksperdiga arutatakse seisukohad läbi, välja hakatakse saatma mai keskel.

Eeskirja avaliku arutelu läbiviimiseks korraldatakse rahvakoosolekud. Timo Karki sõnul tulevad need juunis kindlasti Kolgakülas ja Palmses. Augustis on kavas veel viis koosolekut, toimumiskohad pole praeguseks kindlad.

„Kui koosolekutel esitatakse konkreetseid ja põhjendatud ettepanekuid, mida avalikustamise ajal ei tehtud, siis need protokollitakse ja neid võib ka arvesse võtta,” lubas ta.

Eelmine artikkelVarastati metallist esemeid
Järgmine artikkelEhedad Elamused Lahemaal laieneb Kuusalu valda