Kuusalus tehti ajalugu – muusikakoolil on sümfooniaorkester

3037

Reedel, 18. detsembril esines Kuusalu muusikakooli kontserdil esimene sümfooniaorkester
Ida-Harjus.
Kuusalu muusikakooli sümfooniaorkestrit dirigeeris OTT KASK.
Sel sügisel küpses Kuusalu muusikakoolis idee panna õpilastest ja õpetajatest kokku sümfooniaorkester. Kooli direktor, viiuliõpetaja Kadi Katariina Sarapik, puhkpilliõpetajad Ott Kask ja Anne Jalakas ning klaveriõpetaja Anna Lvova valisid muusikapalad ning asusid õpilastega harjutama.

Orkestri dirigent Ott Kask kiitis, et eeltöö oli väga hea, kohe esimeses proovis kõlasid lihtsad lood kokku: „Nendega polnud enam midagi teha, aga õnneks olid meil võtta ka nõudlikumad palad.”

Kuusalu muusikakooli sümfooniaorkester esitas rahvamajas toimunud jõulukontserdil Charpentier` „Te Deumi” avamängu, Purcelli tantsuloo „Rigardoon” ja Peter Martini seatud jõululaulude popurrii.

Ott Kask tõdes, et väiksemates muusikakoolides pole õpilaste arv suur ning sümfooniaorkestri koosseis jääb  väikeseks, kuid on olemas sellist repertuaari, mida saab sedasi mängida: „Loodan, et noortele meeldib sellises orkestris koos musitseerida.”

Direktor Kadi Katariina Sarapik: „Sõna „simphonia” tähendab kreeka keeles kooskõla – vaimu ja võimu koostööd. Usun, et neil lastel, kes olid orkestris, jääb see esinemine eluks ajaks meelde. Mina mäletan väga eredalt oma esimest orkestrikogemust, oli tunne, et suures muusikas on nüüd ka minul roll.”

Ta sõnas, et loodab, sümfooniaorkester jääb Kuusalu muusikakooli juurde kuuluma.


Kuusalu sümfooniaorkestris mängisid
Keelpillid. Kontsertmeister Ingel Jalakas, viiul õpetaja Kadi Katariina Sarapik, Anna Maria Jams, Merle Sarapuu, Mari Ellen Aaman, viola õpetaja Tiiu Kulm, tšello Ott Jalakas.
Klaver Silvia Sardis, Kristiina Rebane.
Puhkpillid. Plokkflööt Luisa Valgiste ja Karin Randmaa, flööt õpetaja Anne Jalakas, Elena Borissov, Annemari Aaman, Jonna Kubu, trompet Samuel Jalakas, klarnet Kristin Parve, saksofon Artur Laasik. Dirigent Ott Kask.

Eelmine artikkelPäästeteenistuse soovid jõuludeks ja aastavahetuseks
Järgmine artikkelKuusalu valla kultuuripreemia 2009 sai kammerkoor