Kuusalus mängiti elektriratastooli saalihokit

1129

PILLE PLAKK

Laupäeval, 16. mail toimus Kuusalu spordikeskuses saalihokipäev, mille kavas oli ka elektriratastooli saalihoki. Osalesid Eesti elektriratastooli võistkond ja kolm saalihoki naiskonda, kes võistlesid käes­oleval hooajal naiste esiliigas: Kuusalu Eluterve Naine, SK Mustvee ja Järva- Jaani naiskond.
Päeva juhatas sisse kohaliku saalihokinaiskonna ja ka elektriratastooli saalihoki võistkonna treener Sören Jõõras. Esialgu anti ülevaade elektriratastooli saalihokist, mida saab harrastada, kui omal jalal liikumine ei ole võimalik. Räägiti, kuidas elektriratastooli saalihoki jõudis Soomest Eestisse ning näidati erinevaid liikumisi ratastoolides, kuidas tooli puldist juhtida ja hokikeppi käes hoida.
Seni kui elektriratastoole laeti, mängisid naiskonnad omavahel sõprusmänge. Pärast seda said kõik soovijad teha elektriratastoolidega proovisõitu. Vasaku käega tuli seda puldist juhtida, paremaga liigutada mängukeppi.
Päeva meeleolukamaks matšiks kujunes elektriratastooli võistkonna ja naiste vaheline sõpruskohtumine.  Naiskonnal ei õnnestunud esialgu palliga liikumine ja selle söötmine üldse. Kuna elektriratastooli saalihoki väravad on päris saalihokiväravatest erinevad, oli palli väravasse löömine üsna keeruline.  Ülekaaluka võidu sai elektriratastooli saalihoki võistkond.

Eelmine artikkelAnija vallamaja peaukse ees oli tulekahju
Järgmine artikkelKasispea külavanem on MARGUS PIISPEA