Kuusalu volikogu valis komisjonide esimehed ja aseesimehed

1211

Komisjonide liikmed kinnitab volikogu järgmisel istungil, 4. detsembril.

Kuusalu vallavolikogu uue koosseisu kolmas istung oli kolmapäeva, 20. novembri hommikul. Päevakorras oli volikogu alatiste komisjonide esimeeste ja aseesimeeste valimine, kohaliku omavalitsuse esindajate nimetamine ning volikogu esindajate määramine koolide hoolekogusse.

Komisjonide loetelu oli kinnitatud nädal varem, 13. novembril toimunud volikoguistungil. Võrreldes senistega on nende nimetused ja ülesanded osaliselt muutunud.

Volikogu esimees Enn Kirsman selgitas, et seni tegeles arengukomisjon ehitusküsimustega, edaspidi on sama nimega komisjoni käsitleda kõikvõimalikud arengudokumendid. Eelarve- ja majanduskomisjoni asemel hakkab tööle eelarvekomisjon, kes tegeleb valla eelarve küsimustega. Endise arengukomisjoni asemel on ehituskomisjon. Varem oli hariduskomisjon, nüüd  on  haridus-  ja  noorsootöökomisjon. Külaelukomisjon hakkab tegelema ka korrakaitseteemaga. Vabaajakomisjonist on saanud kultuuri- ja spordikomisjon.

Komisjonide esimehed valiti salajasel hääletamisel. Ühise Kodu valimisliidust sai arengukomisjoni esimeheks Mart Reimann 16 poolt-, 2 vastuhäälega, 1 sedel oli rikutud. Sotsiaalkomisjoni esimeheks valitud Kaja Martinsoni poolt olid 19 volikoguliiget, haridus- ja noorsootöökomisjoni juhiks sai Marika Astor samuti 19 poolthäälega. Keskkonnakomisjoni esimeheks valiti Raul Valgiste 16 poolt- ja 2 vastuhäälega, rikutud oli 1 sedel. Asko Aug sai kultuuri- ja spordikomisjoni ning Emil Rutiku külaelukomisjoni esimeheks 19 poolt häälega.

Reformierakonna nimekirjast valiti eelarvekomisjoni esimeheks Margus Soom 17 poolt- ja 2 vastuhäälega ning ehituskomisjoni esimeheks Madis Praks 16 poolt-, 2 vastuhäälega, 1 sedel oli rikutud. Revisjonikomisjoni esimees on IRLi nimekirjast Sulev Valdmaa, kelle poolt olid kõik 19 volikoguliiget.

Ka  alatiste  komisjonide  ase­esimehed valiti ametisse salajase hääletamisega. Arengukomisjoni aseesimees on Enn Kirsman (16 poolthäält, 3 vastu), sotsiaalkomisjoni aseesimeheks sai Küllike Enok (18 poolt, 1 vastu), haridus- ja noorsootöökomisjoni Andres Kaarmann (19 poolt), keskkonnakomisjoni Urmo Ristisaar (16 poolt, 3 vastu), ehituskomisjoni Raul Valgiste (15 poolt, 4 vastu), kultuuri- ja spordikomisjoni Ilvard Eeriksoo (19 poolt), külaelukomisjoni Andres Allmägi (19 poolt), eelarvekomisjoni Ari Juhani Lehtonen (17 poolt, 2 vastu), revisjonikomisjoni Urmo Ristisaar (15 poolt, 4 vastu).

Emil Rutiku tegi ettepaneku muuta volikogu istungi algusaega. Et teada saada volikogu liikmete eelistust, hääletati läbi kolm aega: hommikul kell 8. 15, kell 9 või pärastlõunal kell 16. Kõige varasema aja, kella 8.15 poolt olid 13 volikoguliiget, seega algavad istungid ka edaspidi traditsioonilisel ajal tööpäeva alguses.

Eelmine artikkelFalco Cupilt 4 medalit
Järgmine artikkelAdvendiaeg on alanud ja kuuskedel süüdati küünlad