Kuusalu vallateed remonditakse septembri lõpuks

1369

Kruusateid remondib OÜ Kuusalu Veod, asfaltteed pindab OÜ Eesti Teed.

Sõnumitooja toimetus sai kirja Kuusalu valla Juminda külast. Selles kurdetakse, et kooliaasta on alanud, kuid ikka ei ole remonditud Juminda küla teed, ehkki vallavolikogu kinnitas teede remondi kava juba kevadel.
Kuusalu valla majandusspetsialist Madis Praks ütles, et Juminda teed on hööveldatud. Kruusa seni peale veetud ei ole, remonditööd algavad valla kruusateedel lähiajal. Mis ajal Jumindale jõutakse, sõltub ehitajast. Tööd peavad olema valmis 30. septembriks.
Madis Praks: „Vallavalitsus korraldas teede remontijate leidmiseks niiöelda tagurpidi riigihanke ehk andsime teada summad, mida saame tööde eest tasuda, ja võitsid firmad, kes selle raha eest lubasid teha kõige rohkem.“
Kuusalu vallavolikogu kinnitas aprilli lõpus teede investeeringute kava käesolevaks aastaks. Kruusateede täiteks kavandati 24 600 eurot. Remonditavate teede loetelus on Juminda tee, Hirvli ring osaliselt, Loksa-Vihasoo Uudismaa tee, Kolga-Mustametsa Metsavahi tee, Kodasoo-Rummu tee, Kolgaküla-Hara tee osaliselt, Sõitme tee, Vahastu küla tee ja Liiapeksi-Kemba tee.
Riigihanke võitis OÜ Kuusalu Veod. Madis Praks märkis, et ettevõttega on kokkulepe – koos külavanemate ja külade esindajatega vaadatakse üle, kuhu on vaja kruusa peale vedada. Remonditakse kehvemad kohad
Asfaltteedest pinnatakse ühekordselt Hinnu sigala tee, Tapurla külavahe tee, Valkla vana küla tee ning Kiius Veski ja Torni tänavad. Selleks planeeriti  45 000 eurot.
Eraldi on teede investeeringute kavas Uuri küla tee mullu lõpetamata jäänud osa – 300 meetrit. See tee pinnatakse 2,5kordselt. Maksumuseks oli kavandatud 9900 eurot.
Riigihanke võitis OÜ Eesti Teed. Madis Praksi sõnul lähevad pindamistööd planeeritust kallimaks, kuid puudujääv summa, ligi 6000 eurot,  kaetakse teede reservist. Ka pindamistööd peavad olema tehtud 30. septembriks.
Küsimusele, miks teedel algavad tööd alles septembris, mitte ei tehtud suvel, vastas ta: „Korraldasime sel aastal kruusateede hanke teiste põhimõtete järgi. Tegime nii esimest korda, dokumentide ettevalmistamiseks kulus rohkem aega. Ent nii on tagatud, et külateedel saavad tööd tehtud plaanitud mahus.“

Eelmine artikkelLapsevanemate kiri pilliõppe kohta Kolgas
Järgmine artikkelKiiu lasteaias oli esmaspäeval üle 80 lapse